جستجو:
در:

رضا درخشانی

وب‌سایت: http://www.rezaderakshani.com/

تماس:

رضا درخشاني دوره دبيرستان را با ديپلم رياضي در سمنان به پايان رساند.
در دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران دوره نقاشي را گذراند و سپس در مدرسه «آرت سنتر» كاليفرنيا در رشته ايلوستراسيون ادامه تحصيل داد.
درخشاني قبل از مهاجرت به آمريكا در دانشگاه تهران و دانشكده هنرهاي تزئيني به تدريس هنر پرداخت. وي حدود دو دهه در نيويورك به سر برد و در آمريكا و اروپا به فعاليّت هنري در زمينه موسيقي و نقاشي پرداخت.
رضا درخشاني ضمن دستيابي به شيوه هاي خاص خود بر اساس هنر ايراني در زمينه موسيقي نيز فعاليّت گسترده اي داشته و با هنرمندان بنام بين المللي در پهنه هنر موسيقي، شعر، تئاتر و رقص به همكاري مستمر پرداخته است.
وي در سال 1381 پس از يك غيبت طولاني به تهران بازگشت و آثار خود را همراه با يك اجراي موسيقي و حركت در خانه هنرمندان به نمايش گذاشت.با استقبال تماشاچيان ايراني انگيزه فعاليّت هاي هنري بيشتر شد كه شامل نمايشگاه و كنسرت در فرهنگسراي نياوران، گالري طراحان آزاد، گالري باران، گالري ماه، گالري اثر و نمايش نقاشي هاي پرده اي و دو اجراي موسيقي در موزه هنرهاي معاصر تهران مي باشد.
آثار رضا درخشاني علاوه بر تهران در شهرهاي لندن، رم، پاريس، ژنو، نيويورك، مكزيكو، آستين، سياتل، واشنگتن و لس آنجلس بدفعات به نمايش درآمده است و در بسياري از مجموعه هاي مهم هنري موجود مي باشد.
وي در حال حاضر در تهران، اروپا و آمريكا در حال زندگي و كار مي باشد.

نمایشگاه‌های رضا درخشانی

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی