جستجو:
در:

رضا درخشانی

وب‌سایت: http://www.rezaderakshani.com/

‌تلگرام:

اینستاگرام:

تماس:

رضا درخشانی دوره دبیرستان را با دیپلم ریاضی در سمنان به پایان رساند.
در دانشكده هنرهای زیبای دانشگاه تهران دوره نقاشی را گذراند و سپس در مدرسه «آرت سنتر» كالیفرنیا در رشته ایلوستراسیون ادامه تحصیل داد.
درخشانی قبل از مهاجرت به آمریكا در دانشگاه تهران و دانشكده هنرهای تزئینی به تدریس هنر پرداخت. وی حدود دو دهه در نیویورك به سر برد و در آمریكا و اروپا به فعالیّت هنری در زمینه موسیقی و نقاشی پرداخت.
رضا درخشانی ضمن دستیابی به شیوه های خاص خود بر اساس هنر ایرانی در زمینه موسیقی نیز فعالیّت گسترده ای داشته و با هنرمندان بنام بین المللی در پهنه هنر موسیقی، شعر، تئاتر و رقص به همكاری مستمر پرداخته است.
وی در سال 1381 پس از یك غیبت طولانی به تهران بازگشت و آثار خود را همراه با یك اجرای موسیقی و حركت در خانه هنرمندان به نمایش گذاشت.با استقبال تماشاچیان ایرانی انگیزه فعالیّت های هنری بیشتر شد كه شامل نمایشگاه و كنسرت در فرهنگسرای نیاوران، گالری طراحان آزاد، گالری باران، گالری ماه، گالری اثر و نمایش نقاشی های پرده ای و دو اجرای موسیقی در موزه هنرهای معاصر تهران می باشد.
آثار رضا درخشانی علاوه بر تهران در شهرهای لندن، رم، پاریس، ژنو، نیویورك، مكزیكو، آستین، سیاتل، واشنگتن و لس آنجلس بدفعات به نمایش درآمده است و در بسیاری از مجموعه های مهم هنری موجود می باشد.
وی در حال حاضر در تهران، اروپا و آمریكا در حال زندگی و كار می باشد.

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی