جستجو:
در:

نمايشگاه آثار مونا امت‌على

گالري اُ

17 بهمن 1393
تا 11 اسفند 1393
16 تا 21 (افتتاحیه)
16 تا 22 (غیرافتتاحیه)


گالري اُ نخسنين نمايش آثار مونا امتعلي را برگزار مي‌کند.  آنچه در نگاه اول در مورد آثار مونا امتعلي تعجب‌برانگيز است، ابعاد آثار اوست. طراحيها و نقاشيهاي مونا امت‌علي در اندازههاي بسيار کوچک به تصوير درآمده‌اند و اين کيفيت ممتاز و متمايز به کار گرفته شده در کارهاست که آنها را در خور توجه کرده است.

او در طراحي‌هايش، با بهره‌گيري فراوان از خاکستري‌هاي ميان دو طيف سياه و سفيد، به اشيا ساده و پيش‌پا افتاده، شخصيت‌هايي به ياد ماندني و فراموش نشدني مي‌بخشد و جهان روزمره و عادي را با کيفيتي کمابيش رازآميز به تصوير مي‌کشد. حساسيت وسواس‌گون او در به کارگيري ابزارش و ساختار هندسي که او در دل کارهايش مي‌آفريند حس لطيفي از غرابت را به کارهاي او مي‌بخشد.  در اين آثار درونگرا، سکون و آرامش آنچنان با ظرافت به تصوير درآمده‌اند که نحو ه‌ي درک و ارزش گذاري ما را به کل مورد پرسش قرار مي‌دهند.

امت‌علي در طراحى‌هاى رنگيش با معطوف کردن توجه و دغدغه‌ي خود به فرم، آن را مورد تحليل قرار مي‌دهد، هر چيز اضافي را مي‌زدايد، جوهره‌ي نور و طرح را بيرون مي‌کشد و در نهايت با انتخاب زاويه‌ي ديد، برش زدن، نورپردازي دقيق و نحوه‌ي استفاده از خاکستري‌هاي رنگي، اشيا و فضا را به صورت الگوهايي از اشکال ساده و فرم‌هاي هندسي بنيادين نشان مي‌دهد و در تصاويرش زندگي يک سر تازه و اسرارآميزى را به آن‌ها مي بخشد و مخاطب را وا مي دارد در اين نگاه ريزبينانه و موشکافانه با او همراه شود.


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی