جستجو:
در:

هشت

نگارخانه مهروا

01 اسفند 1393
تا 11 اسفند 1393
17 تا 21 (افتتاحیه)
17 تا 21 (غیرافتتاحیه)

هنرمندان

حامد نورایی


 

بي‌اندازه جذاب است اگر تصويري به ما يادآوري کند که مي‌توان در عين سادگي، براي حتا لحظه‌اي مهربان بود و دوست داشت. مهم نيست که جايگاه اجتماعي انسان‌ها يا بهره‌ي آن‌ها از سرمايه‌هاي مادي چه اندازه است، قلب بزرگ آن‌هاست که درجه‌ي خوشبختي‌شان را معين مي‌کند. چينش آدم‌ها، عناصر و موضوع ناشي از آن در تصاوير حامد نورائي علي‌رغم جزئيات فراوان، بافت‌هاي گوناگون، لايه‌هاي درهم پيچيده و تلاش براي ساخت فضايي عميق، به شدت ساده‌اند. اين سادگي به هيچ

روي از نوع کم مغز و بدون درد نيست که در ارتباط مستقيم با زيستِ حامد، زاد و بوم او و نوع ارتباط آدم‌هاي پيرامون او است؛ و اين باعث انتقال صريح و بدون واسطه‌ي زاويه‌ي نگاه حامد به بيننده مي‌شود.

اگرچه فقر، کهنگي، عدم دسترسي به تجملات زندگي شهري، هويت و سادگي زيست مفاهيمي هستند که در سراسر تصاوير به ذهن متبادر مي‌شود، اما يک دستي و روند خطي تشکيل تصاوير حامد باعث مي‌شود تا اگرچه قاب‌هايي جداگانه با ترکيباتي مجزا ارائه مي‌شود اما پنداري همگي يک تصويرند و اين تفاوت‌اند که باعث مي‌شود که تصاوير تاثير کمرنگي داشته و از بيان مستقل سود نبرند. تلاش حامد براي بيان و انتقال تمام آن‌چه که با پوست و گوشت خويش احساس کرده، قابل

ستايش است و مي‌پندارم صراحت در اين بيان مي‌تواند موجب بروز تصاويري نو به دور از پيچيدگي‌هاي تکنيکي اجرا شود و مي‌دانم که صراحت احساسات در بوم حامد نورائي امري غير قابل انکار است.

آنان که دوستت دارند همواره دوستت خواهند داشت...

 

آيدين خانکشي‌پور

زمستان نود و سه


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی