جستجو:
در:

اوپن سورس

گالري شيرين 1

29 آذر 1392
تا 29 آذر 1392
16 تا 21 (افتتاحیه)
11 تا 20 (غیرافتتاحیه)


 

 
Open source
اوپن سورس فرمي است که در مقابل سيستم عامل هاي کلوز سورس قرار مي گيرد ، بدين معنا که در سيستم عامل هاي کلوز سورس مثل او. اس . مخاطب امکان افزودن هيچ چيزي را به آن سيستم عامل ندارد و فقط ناگزير به استفاده از امکانات موجود در آن سيستم خواهد بود، و به معناي دقيق تر مخاطب در موضعي انفعالي قرار دارد و مجبور به تن دادن به امکانات سيستم است . اما در سيستم عاملهاي اوپن سورس مخاطب مي تواند در صورت احساس نياز، نرم افزاري را به آن اضافه نمايد . بدين ترتيب امکان توسعه، در سيستم عاملهاي اوپن سورس به مراتب بيشتر است . 
بدين ترتيب اوپن سورس ها به لحاظ فرمي به مراتب نزديک ترند به آرمان آزادي، تا کلوز سورسها . گويي که اوپن سورسها منش دموکراتيک تري دارند . 
انتخاب عنوان اوپن سورس براي اين نمايشگاه تنها جنبه اي نظري دارد و شايد در نگاه اول هيچکدام از آثار اين نمايش به طور جداگانه ارتباطي مستقيم با مقوله اوپن سورس نداشته باشد . اما به لحاظ ساختاري فرم اين نمايش به گونه اي طراحي شده که هر کدام از هنرمندان به طور کلي امکان افزودن چيزي را به اين نمايش داشته اند و خواهند داشت . بدين ترتيب که هنرمندان دعوت شده به اين نمايش با يک پلتفرم مواجه بودند که مي بايست چيزي را به آن اضافه کنند ، تا در نهايت فرمي کلي تر شکل بگيرد، و حتي هنرمندان اين امکان را داشتند که در صورت تمايل از اين پلتفرم خارج شوند و اثر خود را در جايي دگر بنا نهند. بدين ترتيب ايده اوپن سورس در فرم کلي اين نمايش قابل رويت خواهد بود. 
در اين نمايش سعي شده که در حد امکان تمامي آثار بر روي هم تاثير بگذارند و در کنار هم تکميل شوند ، براي مثال يکي از هنرمندان که به عنوان منتقد در نمايشگاه حضور دارد پروسه شکل گيري آثار را به طور زنده نقد خواهد نمود و ايده هايش را با مخاطبين به اشتراک خواهد گذارد و از طرفي ديگر کي بوردش به عنوان مي دي کنترولر عمل خواهد کرد و با هر کليک نتي را به هنرمندان موزيک خواهد داد و آنها با پردازش در لحظه آن نت صدايي جديد را توليد خواهند نمود و در اختيار مخاطبين و همچنين ديگر هنرمندان خواهند گذاشت . 
اميرحسين بياني 
آذر 92 
 
هنرمندان نمايش اوپن سورس 
1 – ايمان صفايي 2 – سحر خيرخواه 3 – پيمان شفيعي زاده 4 – يوشا بشير 5 – صفا الدين امامي 6 – مهدي عبدالکريمي 7- اميرحسين بياني 8 – محمد رضا شاهرخي 9 – جيگرکي نيست ( سيد عباس عماد حقي – علي اکبر محمد خاني – ماهرخ مفيد نخعي – بيتا پور حسيني ) 10 – سهيل مظفري 11 – علي پناهي 12 – وحيد طارمي 13 – سينا شعاعي 14 – مرتضي کسروي 15 – حسام الدين محمديان 16 – هويار اسديان 17 – مينا محسني 
 
تشکر ويژه : 
شيرين پرتوي ، ليلي يثربي ، نازنين اطمينان ، سپيده کلاردشتي ، سوسن بياني ، مژگان کمره اي ، مهراد مهنيا ، خشايار بختياري ، نيروانا پرويزي ، ساغر مسعودي، حميد شوارعان
 

افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی