جستجو:
در:

رژه

گالري هما

18 ارديبهشت 1394
تا 29 ارديبهشت 1394
16 تا 20 (افتتاحیه)
11 تا 19 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشي

هنرمندان

امیر فرهاد


 

رژه در تهران

امير فرهاد جزو جرياني از هنر معاصر ايراني ست که با کاربست هنر هزلي و اتکا به جنبه هاي متنوع فرهنگ عامه به عرصه بين المللي معرفي شدند. طراحي ها و نقاشي هاي امير فرهاد تا کنون در سياتل ، ژنو ، دبي ، لندن ، ژوهانسبورگ ، پاريس ، زوريخ و آمستردام به نمايش درآمده اند و آثارش در مجموعه هاي خصوصي و عمومي بسياري گردآوري و نگهداري مي شود. ماه گذشته ميلادي گالري متحدان در آرت فر بين المللي دبي بخش هايي از سري شکوفه نو اين هنرمند را ميزباني کرد. گالري هما در تهران از 18 ارديبهشت 1394 سري نقاشي هايي با عنوام رژه را رودر روي علاقه مندان هنر معاصر قرار مي دهد.اين نخستين نمايش امير فرهاد پس از چهار سال در ايران خواهد بود.در اين دوره عمده توجه هنرمند بر وجوه چند صدايي و تمرکززدايي در نقاشي ست ، جنبه اي که امکان خوانش غير بومي هنر او را فراهم کرده است.نرگس فرشي با اشاره به روح نمايشانه و کارناوالي اين نقاشي ها و تاثير ژرف شان بر هنر آکادميک و رسمي در کاتالوگ نمايشگاه مي نويسد:

 

ميخاييل باختين از کارناوال به عنوان يک وضعيت ياد کرده، شرايطي که انرژيهايي را کانونپراکني ميکند که قادرند هرگونه هژموني را نابود سازند. درک وضعيت کارناوالي به عنوان مدخلي براي ورود به آثار نمايش امير فرهاد ضروري ست.

 


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی