جستجو:
در:

اين تني که پوشيده ام

گالري اُ

25 ارديبهشت 1394
تا 13 خرداد 1394
16 تا 21 (افتتاحیه)
12 تا 20 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشي

هنرمندان

مسعود کشمیری


نقاشي­‌هاي مسعود کشميري نشا­ن­‌دهنده­‌ي دغدغه و علاقه­‌ي وي به پيکره­‌ي انسان و بيان کيفيات دروني و بيروني آدم­‌هاست. او در تلاش است يک راه ارتباطي و يک گفتگو ميان اندام انسان و مخاطب ايجاد کند.
کشميري در آثارش با اختيار پس­‌زمينه­‌اي مشترک و انتخاب فيگور زنانه مجموعه­‌ي واحدي را به وجود آورده و در هر نقاشي روايت كننده‌ي يک لحظه، يک حس و يا يک آن از زندگي روزمره­‌ي زنان است. زناني كه تنها، ساكت و خاموش به نقطه­‌اي نا­معلوم خيره شده­‌اند و نظاره­‌گر گذر لحظه­‌ها­ي زندگي و فناپذيري آن هستند. هنر کشميري قسمتي از زندگي است که بار لحظات را در ضمن سادگي به رخ مي­کشد و به شيوه­‌اي به دور از اغراق و ظاهرسازي، تصويرهايي را خلق مي­‌کند که در عين ايستايي، روايي و پويا هستند.
پس زمينه­‌ي ساده و خاموش اين نقاشي­‌ها در تضاد با پرداخت پر جزييات بدن و انبوه نقش و نگار و چين و چروک لباس­‌هاست که باعث مي­‌شود بيننده بر پيکره‌ي انسان­ به عنوان يک کل متمركز شود و به تمامي ويژگي­­‌هايي که يک فرد با خود حمل مي­‌كند توجه كند. تکنيک اجراي اين آثار صرفا نقاشي است، اما طراحي، رنگ­‌گذاري ، شيوه‌ي قلم­‌زني و ترکيب­‌بندي به گونه­‌اي است که ذهن، توان قصه ساختن براي آن­‌ها را داشته باشد.
و در نهايت نگاه­‌هاي خسته، گنگ و گيج اين زنان، چشمان ساکت، پر حرف و دستان آرامي که همچون سلاح­‌هاي خاموش غلاف شده­‌اند و لباس­‌هايي که پوشنده­‌اش را له مي­‌کنند، حس لمس بودن و اينکه چاره اي جز تماشا نيست را به ببيننده القا مي‌کند.


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی