جستجو:
در:

سي آه سياه

نگارخانه آرته

08 خرداد 1394
تا 15 خرداد 1394
16 تا 20 (افتتاحیه)
16 تا 20 (غیرافتتاحیه)
مدیا: عکس

هنرمندان

لوا جمالی


سي آه سياه

از آن زمان که يادم مي آيد يعني از زمان هاي دورِ دوره ي نوجواني سوال داشته ام و درگير بوده ام . هر چه گشتم و هر چه مبارزه کردم نيافتم او را . هم بود ، هم نبود . نه آن جا بود که بايد مي بود و نه آن جا نبود که نمي بايست بود .

نشاني اش را از هر که پرسيدم هيچ کس راه خانه اش را نمي دانست و والدينش را نمي شناخت . بعدها دانستم که خود او نيز نمي شناسد پدر و مادرش را .

گاه بر دار بود و گاه در گورستان ، سمفوني مرگ مي خواند . گاه در گيشه ها و در دست سوداگران او را چوب حراج مي زنند و گاه همچو کار ، جيبش خالي بود . گاه دزدانه خود را لابلاي کتاب ها پنهان مي نمود و گه در ميان خط خطي هاي بچه گانه هاي نقاشي، خيره در چشمان مي نگريست .

بود اما نبود ! احساس داشت اما مرده بود ! مي گفت اما نمي گفت ! و من در ميانِ بود و نبود چنان او را گم مي ديدم که گاه حسرت  از برايش آه مي کشيد !

پس دست از پا درازتر از سفرِ خيال آفرينِ  زندگي سوز بازگشتم  و براي آنکه نزد ديگران بازخواست نشوم از بي ثمر ماندن عمر و تلف شدن وقت ، چهره او را در حالات مختلف به تصوير آوردم و گونه هاي مختلف زيستش را در تابلوهاي جداگانه قرار دادم و چنان نمودم که گويي با او آشنايي ديرين دارم .

او را مي شناسيد . هنر را مي گويم .

شما آيا جز انديشه هاي جاري شده بر تابلو هاي خيالي نشاني ديگري از او داريد ؟

و اين دم بود که شنيدم مي گفت : از آن زمان که جوهر قلم ها را مي خشکانند، خون ها زود لخته نمي شوند . پس به راه افتادم و ديدم که هنوز اميد نفس مي کشد .

امان از خيال پردازي هاي رويا گونه و ويرانگرِ کودکانه ي کودکانِ بيش فعال بي کنترل .

 لوا جمالي


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی