جستجو:
در:

نمايشگاه نقاشي امير کريمي

گالري اُ

22 خرداد 1394
تا 10 تير 1394
16 تا 21 (افتتاحیه)
16 تا 22 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشي

هنرمندان

امیر کریمی


آنچه در نقاشى­‌هاى امير كريمى محوريت دارد، مفهوم زمان به معناى وسيع كلمه است. كريمى با پرداختن به موضوعاتى چون جنين استعاره­اى از انتظار، گل نمادى از زيبايى زودگذر و ناپايدار و مردمک چشم به عنوان واسط ثبت خاطرات در ذهن دغدغه‌اش را به شكلى نقاشانه در اين باره بيان مى­‌كند.

به طور كلى مفاهيمى چون خاطره، حفظ و يادآورى آن با آثار كريمى گره خورده­‌اند. او در تعدادى از آثارش سعى كرده با ارجاع به عكس‌هاى باقى مانده از گذشته نوعى فضاى نوستالژيک را به وجود آورد و خاطرات آن دوران را احيا كند. كريمى با بهره­گيرى از اين سازوكار از ابتدا به فاصله­‌ى خود را با زمان حاضر اذعان داشته و به طور مشخص به بازه‌ي زمانى خاصى اشاره مى­‌كند و در عين حال او در اين سرى از نقاشى­‌هايش با ساده كردن سايه­‌ها، محدود كردن عناصر تصويرى و عدم پرداخت به جزييات به تصاوير خود كيفيتى گنگ و نامفهوم بخشيده،  كه شايد اين تمهيدات تجسمى تلاشى است در اين جهت كه نقاش تصور ذهنى خود را از گذشته بر روى بوم نقش مى­‌كند و از آنجا كه قضاوت در مورد گذشته همواره با شک و ترديد همراه است، بدين صورت تفسير را به عهده­‌ى مخاطب مى‌گذارد و از اعلام نظر قطعى خود اجتناب مى­‌ورزد.


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی