جستجو:
در:

کودکي ناتمام

گالري طراحان آزاد

19 تير 1394
تا 24 تير 1394
16 تا 20 (افتتاحیه)
16 تا 20 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشي

 

يکي از خطوط اصلي سياستهاي طراحان آزاد ، شناسايي و معرفي استعدادهاي جوان و بطور خاص هنرمندان ناشناخته ايست که به دور از کليشه هاي رايج و در مسير تجربي گام بر ميدارند . در سالهاي نخست دهه ي80 با توجه تعداد محدود گالري هاي فعال تهران و رويکرد هنرمندان نسل جديد به رسانه هايي بغير از نقاشي ، اين ضرورت بيشتر رخ مي نمود . همين حالا نيز عليرغم افرايش هرچه بيشتر تعداد نگارخانه ها ، بنظر ميرسد مشکل براي نمايش هنر تجربي و هنرمندان تازه از راه رسيده ، همچنان پابرجاست. از اينرو طراحان آزاد همچنانکه بر تعهد خود نسبت به هنرمندان با سابقه اي که توسط اين گالري معرفي شده اند ، ايستاده است ، به هنرمندان جوان که براي اول بار آثار خود را عرضه ميدارند ، نيز وفادار است! اغلب اين نمايشگاه ها در فصل تابستان و با سرعت بيشتر ( وقتهاي يک هفته اي ) برگزار ميشود . تا هم روح جوان و پرسشگر طراحان آزاد زنده بماند و هم فضايي هر چند مختصر در اختيار دوستان جديد مان قرار گيرد . نمايشگاه هاي اين تابستان را با نمايشـــــگاه گروهي آقــــاي رئيــــس جمهور ، به کيوريتوري جوان فعال زرتشت رحيمي آغاز کرديم و با نمايشگاه انفرادي آذرميدخت الهي ادامه ميدهم .

آذرميدخت الهي مرداد ماه 1362 در بحراني ترين دوره ي تاريخ معاصر و بحراني ترين روز هاي حيات خانواده اش متولد شد . خانوادهاي روشنفکر و مبارز که هرچند بسرعت و در اولين سالهاي کودکي او به دست جبر و فشار از هم گسيخت ، ليک در آموزه هاي اخلاقي و اجتماعي براي آذرميدخت سهمي هميشگي، بيادماندني و بزرگ بر جاگذاشت. او پس از اتمام رشته رياضي وارد دانشگاه شد و چندي بعد در رشته نقاشي فارغ التحصيل شد . پـــــــس از آن به کسب تجربيات گوناگون پــــــرداخت اجراهايي (پرفورمنسهايي ) با موضوعات اجتماعي در گالري ايست و سپس طراحان آزاد برگزار کرد . پروژهايي را با استفاده از عکاسي به سرانجام رساند و در کارگاه خود مشغول آزمودن تکنيکها و روشهاي گوناگون نقاشي شد. مـــــوضوع آثار آدرميدخت تا بحال ، واکاوي بخشهاي ناخوانده ي کودکـــــي است. او از مسيـــــرهاي متعدد کودکي را زير ذره بين قرار ميدهد . آمـــــوزش هنر به کودکان، عکاسي ، بازخواني تاريخ از طـــــريق کلاژ تصـــــاوير روزنامه ها و مــــجلات و ... نهايتا در مجموعه ي " کودکي نا تمام" که نخســـــتين تجربه انفرادي نمايشگاهي آذرميدخت است ، مـــــــوضوع اصــــلي بطرز منسجم تري ارائه ميشود

 

افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی