جستجو:
در:

چهارمين فستيوال سالانه پرتره سازي

گالري شيرين

13 شهريور 1394
تا 23 شهريور 1394
16 تا 20 (افتتاحیه)
11 تا 20 (غیرافتتاحیه)
مدیا: عکس

گرد‌آوری توسط:

جاويد رمضاني


 

چهارمين فستيوال سالانه پرتره سازي

در تاريخ 13 شهريور 94 در گالري شيرين از ساعت 4 تا 8

 عصر گشايش مي يابد

 

طراح و مدير هنري فستيوال پرتره سازي: جاويد رمضاني

 

هنرمندان : صادق تيرافکن- آرمان استپانيان-آزاده اخلاقي- پيمان هوشمندزاده- گوهر دشتي- بابک کاظمي- سميرا عليخانزاده- نيوشا توکليان- فروغ ياوري-محمدرضا شريف زاده- هومن نوبخت

 

و هنرمندان منتخب فستيوال چهارم

 

بازديد روزانه تا 23 شهريور  :11 تا 19 همه روزه به جز دوشنبه ها

 

نشاني: تهران- خيابان کريمخان زند، خيابان سنايي، کوچه ي سيزدهم، پلاک5 -گالري شيرين

 

به گزارش دبيرخانه فستيوال پرتره سازي، بر اساس اهداف از پيش تعريف شده، جامعه برگزارکننده فستيوال پرتره سازي، در چهارمين دوره از اين رويداد، سعي دارد به تشويق و تداوم حمايت از هنرمنداني بپردازد که در دوره هاي گذشته فستيوال موفق بوده و آثار آنها با حداقل تکنيک و تفکر مورد قبول واقع شده است. در همين راستا اين دوره با تغييراتي، نه بر اساس فراخوان عمومي بلکه از طريق دعوت از هنرمندان جوان و فعال شکل گرفته است. نمايشگاه امسال در گالري شيرين با ترکيبي متفاوت نسبت به دوره هاي پيش در دوبخش شامل حضور هنرمندان با تجربه و مورد تاييد جامعه هنري که سابقه فعاليت بيشتري دارند در يک سالن و هنرمندان جوان منتخب فستيوال چهارم در سالن ديگر ارائه خواهد شد. اين شاکله به جهت ايجاد ارتباط و انتقال تجربه به هنرمندان جوان صورت گرفته است.

 

در اين دوره نمايشگاه ،آثار هنرمندان: آرمان استپانيان، زندهياد صادق تيرافکن، دکتر محمدرضا شريف زاده، گوهر دشتي، پيمان هوشمندزاده، سميرا عليخانزاده، هومن نوبخت، آزاده آخلاقي، بابک کاظمي، نيوشا توکليان و فروغ ياوري، در کنار هنرمندان جوان منتخب فستيوال چهارم که اسامي آنها متعاقبا پس از انتخاب نهايي اعلام خواهد شد به نمايش در خواهد آمد.

 

فستيوال سالانه پرتره سازي فعاليت خود را با برگزاري نمايشگاهي غير رقابتي از طريق فراخواني خصوصي در اسفند ماه 1390 آغاز نمود. «چهره انسان معاصر» محوريت آثار گردآوري شده در آن نمايشگاه را شکل داده بود. دومين دوره فستيوال در اسفند ماه 1391 از طريق فراخواني عمومي با موضوع « تکه پارگي خويشتن صورت انساني» و با تاکيد بر محوريت آثار عکس بنياد اطلاع رساني گرديد و منتخب آثار از ميان 1200 اثر رسيده به دبيرخانه توسط هيئت داوراني متشکل از هنرمندان و مدرسين دانشگاهي در گالري صدرنگ تهران برگزار شد. فراخوان سومين دوره فستيوال پرتره سازي در بهمن ماه 1392 با موضوع «انديشگي» در سطح گسترده اي منتشر شد . در اين دوره، فستيوال با ايجاد يک شوراي سياست گذاري با اعضاي ثابت و با استمرار تاکيد بر توليد آثار هنري عکس بنياد، در راه تثبيت و به بار نشاندن اهداف خود گام موثري برداشت. از ميان 1900 اثر رسيده به دبيرخانه دائمي فستيوال، در نهايت 52 اثر از هنرمندان ايراني داخل و خارج از کشور انتخاب و تابستان1393 در گالري شيرين به نمايش درآمد.

 


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی