جستجو:
در:

کهريزک؛ پنجره رو به حيات

گالري راه ابريشم - پارک لاله

20 شهريور 1394
تا 23 شهريور 1394
16 تا 20 (افتتاحیه)
16 تا 20 (غیرافتتاحیه)
مدیا: عکس

گرد‌آوری توسط:

مهدي وثوق‌نيا

هنرمندان


نمايشگاه گروهي عکس و رونمايي کتاب «کهريزک؛ پنجره رو به حيات»

به انتخاب : مهدي وثوق نيا

با ياري روابط عمومي موسسه خيريه کهريزک

20تا 23 شهريور 1394، گالري راه ابريشم-پارک لاله

اسامي عکاسان :

ساناز الوندي، ارسلان امانتي، مهرداد اميني، مجتبي پناهي، حامد جابرها، مجيد جهانبخش، زيبا خدايي، عرفان دادخواه، مهري رحيم زاده، مهدي رضاسلطاني، علي رنجبران، روزبه روزبهاني، پدرام سالمي، حامد سوداچي، آيين شاهرودي، نازنين طباطبايي يزدي، مسعود علي پوريان، فرزانه قديانلو، هادي قيدي، سياوش گراوند، ميثم محفوظ، سحر مختاري، مهدي مرادپور، منصوره معتمدي، نغمه مقصودلو، فرهاد منطق و روشن نوروزي

 

کتاب «کهريزک؛ پنجره رو به حيات» بصورت رنگي در 212 صفحه در قطع رحلي بر روي کاغذ گلاسه در تيراژ 1500 عدد در اواخر تابستان سال جاري توسط «روابط عمومي موسسه خيريه کهريزک» منتشر شده است.

در اين کتاب 182 عکس رنگي و سياه و سفيد حاصل روايت هاي مجزاء عکاسان از اين موسسه خيريه است. در ميان عکاسان اين کتاب يک عکاس از اهالي کهريزک نيز ديده مي شود.

در بخشي از يادداشت اين کتاب به قلم گردآورنده «مهدي وثوق نيا» آمده است:

حجم زيادي از مجموعه عکسهاي سالهاي اخير واکنش عکاسان به سهم انسان در تغييراتي است که در شکل و شيوهي زندگي آنها به وجود آمده است. آن پنجرهي باز رو به اميد برگرفته از پيشرفت تکنولوژي، حال جاي خود را به اتاق سرد بي روزن داده است. آن نگاه مدرن، بدل به نگاه تجربهگراي کهنه شده و از اينجاست که شکل پرداخت به موضوع عکاسانه به دورهي گذشته سوق پيدا ميکند. همان گذشتهاي که نخستين هنرمندان عکاس آن را زندگي کرده بودند. شيوهاي که بهنوعي ميخواست بگويد من اينجا با شرايط حال اين گونهام.

رابطهي انسان با همنوع خويش و سپس با محيط در دورهاي خاص از زندگي – که آن را سالمندي ميناميم – دغدغهي عکاسان اين پروژه است. تبعات و خصيصههاي اين دوران که گاهي از آن بهعنوان درونگرايي و دوري‌ گزيني نام ميبريم در رفتار و سلوک سالمندان به تصوير کشيده شده است.

 

  

 


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی