جستجو:
در:

آوت سایدرآرت

نگارخانه لاله

06 آذر 1394
تا 18 آذر 1394
16 تا 20 (افتتاحیه)
9 تا 19 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشی

گرد‌آوری توسط:

مرتضي زاهدي

هنرمندان


 

سومین سالانه هنرمندان خودآموخته با عنوان آوت سایدرآرت و با حضور 9 هنرمند در گالری لاله برگزار می شود. این نمایشگاه در نظر دارد به نوعی قرائت هنری بپردازد که پدید آورندگان آن، فارغ از اسلوب و قوانین مدون و کلیشه شده ی آکادمی، با تکیه بر قریحه، نبوغ و استعداد و ضرورت های روحی و روانی دست به خلق آثاری می زنند که اغلب از سوی نهادها  و هنرمندان رسمی، خام دستانه، کم ارزش و غیرجدی تلقی می شود. در حالیکه هنر ناب آن است که برخواسته از ناخودآگاه باشد.

همانگونه که ذکر شد اکنون سومین سال است این پروژه با گردآوری مرتضی زاهدی و با کشف و معرفی پتانسیل های موجود در این زمینه به جامعه در حال شکل گیری است و در این آثار زنده یادان: حسن حاضرمشار، سلیم کرمی(عمو سلیم)،داوود کوچکی، ذبیح الله محمدی(گرگعلی لرستانی)، امیر کمند،منصور فرهی،محمد آریایی، پژمان برفراز و علی نوروزی پره در شاخه های نائیو آرت، فولک آرت، پریمیتیو آرت، چیلدرن آرت و ... در قالب نقاشی، حجم و آثار تلفیقی به نمایش گذاشته می شود.

 شایان ذکر است تفاوت این نمایشگاه با دوره های قبل در حضور چندین هنرمند جدید با تنوع بیان هنری از نقاط مختلف کشور است. همچنین همزمان با ایام برگزاری نمایشگاه، نشست پژوهشی با حضور هنرمندان و کارشناسان نقد آثار هنری برگزار خواهد شد.


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی