جستجو:
در:

سومین سالانه تبادل چاپ دستی(کارت پستال)

نگارخانه لاله

03 اردیبهشت 1395
تا 22 اردیبهشت 1395
9 تا 19 (افتتاحیه)
9 تا 19 (غیرافتتاحیه)
مدیا: چاپ دستی

هنرمندان


نمایشگاه آثار منتخب سومین سالانه تبادل چاپ دستی(کارت پستال)

نمایشگاه آثار منتخب سومین سالانه تبادل چاپ دستي(کارت پستال) روز جمعه 3 اردیبهشت ماه در نگارخانه لاله گشایش می یابد. این سالانه پس از برگزاري موفقيت آميز دو دوره پیشین که با استقبال و توجه هنرمندان زيادي همراه بود، برنامه ريزي و سامان دهي شده است. از مهمترین اهداف این رویداد می توان به: بسترسازی برای  تبادل تجربیات هنرمندان با یکدیگر، بازخوانی ارزش ها زیبایی شناسی و قابلیت های چاپ دستی و اهدای آثار بین هنرمندان عرصه تجسمی اشاره کرد.

طی انتشار فراخوان سومین سالانه در بهمن ماه سال گذشته، 201 نفر از علاقه مندان آثار خود را با دو موضوع نوروز و آزاد به دبیرخانه سالانه ارسال نمودند که پس از بررسی، تعداد 184 اثر دارای شریط و استانداردهای چاپ دستی و قوانین تیراژ شناخته شد. همچنین در بخش مدعوین سالانه نیز 24 هنرمند فعال در عرصه چاپ دستی ایران شرکت نموده اند.
در مجموع آثار 208 هنرمند با یکدیگر تبادل شد. طبق قوانین سالانه، هر هنرمند تعداد 13 نسخه چاپی همسان را به دبیرخانه ارسال نموده است که از این تعداد 10 نسخه به صورت انتخاب تصادفی به دیگر شرکت کننده ها به عنوان عیدانه تحویل داد شده و هر هنرمند نیز 10 اثر از آثار هنرمندان دیگر را دریافت نموده و 2 نسخه نیزدر آرشیو نگارخانه نگهداری می شود. در نمایشگاه آثار منتخب سالانه تعداد 119 اثر شامل 95 اثر از بخش فراخوان به انتخاب دبیر سالانه و 24 اثر از هنرمندان مدعو ارائه خواهد شد. آثار ارائه شده با تکنیکهایی همچون: کالکوگرافی )حکاکی روی فلز)، زیلوگرافی(حکاکی روی چوب و لینولئوم)، لیتوگرافی، سریگرافی(سیلک اسکرین) وکولاگرافی خلق شده اند.

شایان ذکر است ، دبیری این رویداد بر عهده مهدی درویشی ( هنرمند نقاش و فعال در عرصه چاپ دستی ) بوده است و برخی از هنرمندان شرکت کننده در این رویداد عبارتند از: رضا بانگیز، رضا هدایت، فرزاد ادیبی، معصومه مظفری، سعید روانبخش، جواد نوبهار، الهه مقدمی، امیر طباطبایی، المیرا میرمیران ، زهرا حسینی، مسعود غفاری، مجتبی شعبانی، فرشته متقی، امیر کبیرنژاد، مسعود جزنی و ...
نمایشگاه آثار منتخب سومین سالانه روز جمعه 3 اردیبهشت1395 ساعت 16 گشایش می یابد و تا 22 اردیبهشت ‌ماه در نگارخانه لاله از ساعت 9 تا13-14 تا 19به استثنای ایام تعطیل ادامه خواهد داشت.

تهران، خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله، نگارخانه لاله. تلفن:88960492


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی