جستجو:
در:

پرفورمنس دوئت درنگ «سور»

گالري شيرين 1

01 اسفند 1392
تا 01 اسفند 1392
17:30 تا 18:30 (افتتاحیه)
11 تا 20 (غیرافتتاحیه)


 Free Improvisation يا بداهه نوازي آزاد به معناي بداهه نوازي بدون پيروي از قوانين منطقي و سليقه شخصي نوازندگان است. اين اصطلاح به استفاده از تکنيک‌هاي متفاوت در ژانر‌هاي مختلف موسيقي اتلاق مي‌شود و از سوي ديگر خود نيز به عنوان يک ژانر موسيقي مستقل شناخته مي‌شود.

Free Improvisation به عنوان ژانري برگرفته از Free Jazz و کلاسيک مدرن، در اواخر دهه 1960در آمريکا و اروپا پديد آمد. با توجه به ويژگي‌هاي اين نوع موسيقي، با گذشت چندين دهه از شکل‌گيري اين ژانر نمايندگان اصلي آن در ميان عامه مردم چندان شناخه شده نيستند.
"درنگ" در ماه مي سال 2012، با همکاري آهو ماهر و آيرين مرادي فعاليت خود را آغاز کرد. اين دو که بيش از يک‌ دهه است به اجراي موسيقي کلاسيک مي‌پردازند، به دنبال علاقه‌شان به موسيقي نو در تلاشند تا تجربه‌اي تازه رغم زنند. پروژه‌هاي اين گروه با مفهومي مشخص شکل مي‌گيرد، با اين حال درنگ صرفا به دنبال انتقال اين مفاهيم به مخاطبانش نيست و درک شخصي و فردي مخاطبان نزد اعضاي اين گروه بسيار ارزشمند است. اعضاي گروه در رشته Free Improvisation در دانشگاه موسيقي وين نزد اساتيدي نظير پرفسور Burkhard Stangl، پروفسور Gunter Schneider و پروفسور Manon-Liu Winter تجارب ارزشمندي کسب کرده‌اند. شرکت در کارگاه موسيقي John Tilbury (پيانيست و ايمپرووايزر گروه AMM) از جمله تجربه‌هاي موفق اين گروه است. ايده شکل‌گيري درنگ توسط آيرين مرادي مطرح شد و درنگ براي نخستين بار در جشن ده ساله Free Improvisation در دانشگاه موسيقي وين با قطعه‌اي به نام "فراخوان" روي صحنه رفت.
آيرين مرادي، دانشجوي مقطع فوق ليسانس رشته پيانو در دانشگاه موسيقي و هنرهاي نمايشي وين (MDW) است. او در آنسامبل‌هاي مختلفي مانند پيانو تريو و دو پيانو همکاري مي‌کند. آيرين علاوه بر موسيقي کلاسيک در زمينه Free Improvisation و موسيقي مدرن نيز فعاليت کرده‌است. همکاري با گروه YVI و شرکت در کارگاه‌هاي Wiener Tage der zeitgenoessischen Klaviermusik بخشي ديگر از فعاليت‌هاي اوست. 
آهو ماهر، دانشجوي رشته‌‌ي ترنس‌آرت آکادمي هنر‌هاي زيباي وين و نوازنده‌ي ويولن سل در ارکستر مورگن‌لند است. او پس از به پايان رساندن دوره هنرستان موسيقي در تهران تحصيلات خود را در وين ادامه داد و در زمينه موسيقي کلاسيک با آنسامبل‌ها و ارکستر‌هاي متعددي همکاري کرده‌است. او از سال 2011 فعاليتش در زمينه پرفرمنس وFree Improvisation را به صورت جدي شروع کرده‌است. از فعاليت‌هاي او مي‌توان به اجرا در گالري vbkoe در وين اشاره کرد. "سور" با ايده او شکل گرفت و با پشتيباني هويار اسديان و گالري شيرين براي اولين بار در تهران اجرا مي‌شود.
 

افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی