جستجو:
در:

من 5/ ذرات بنیادی

نگارخانه لاله

15 مرداد 1395
تا 02 شهریور 1395
17 تا 21 (افتتاحیه)
9 تا 19 (غیرافتتاحیه)
مدیا: عکس- چیدمان

گرد‌آوری توسط:

جاويد رمضاني


نمایشگاه گروهی عکس، چیدمان، فتو آرت

این نمایشگاه  با عنوان "من 5/ ذرات بنیادی" و به انتخاب جاوید رمضانی گردآوری شده که پنجمین دوره از سلسله نمایشگاه های گروهی با همین عنوان است که در سال های پیش برگزار شد. در این نمایشگاه طی دوره های متفاوت سعی شده تا با انتخاب درونمایه ای مشترک، هنرمندان با استفاده از امکانات بیانی "عکس، چیده مان و فتوآرت" به مفاهیم و مسائلی همچون: خودجویی و خودآگاهی انسان در جهان معاصر بپردازند و هر یک از هنرمندان شرکت کننده با تکیه بر مشاهدات و تجربه جهان زیسته ی خود، آثارشان را شکل داده و ارائه نموده اند.

هنرمندان شرکت کننده:
مریم روشن فکر، زینب ثقفی، نیلوفر تقی پور، نگین فیروزی، امیر کوشا منش، سارا بافتی زاده، محدثه شادمهر، سارا حسینی، علی یحیی، مسعود جزنی، مهسا کریمی، علی نورپور ، محمد عبقری

گشایش: جمعه 15  مرداد ۹۵ ساعت 16 الی ۲۰ -بازدید روزانه در طول هفته 

ساعت (۹تا ۱۳) و (۱۴ تا ۱۹) و پنجشنبه ها ۹تا ۱۶

پایان: ۲ شهریور-گالری جمعه های غیر از افتتاحیه تعطیل است.

آدرس:  خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله،روبروی پارکینگ طبقاتی

تلفن: ۰۲۱-۸۸۹۶۰۴۹۲

 

ذرات بنيادی

اين ذرات از قرن 14 ميلادي مورد نفي قرار گرفتند تا جايي كه به ماهيت آنان شك داشته اند. در سالهاي اخير فيزيك دانان مجدداً ‌به اين ذرات توجه كردند و ساختار جهان كوچك را مورد تأمل قرار دادند. اين ذرات در فرايند بين ماده وانر‍ژي نقش به سزايي را ايفا مي كنند. آنچه انسان از خود بروز مي دهد مانند اعمال ، رفتار،‌اخلاق و اعتقادات همگي تبديل به صورتي مي گردد كه جهان زيسته ي هر فرد را شكل مي دهد.
فهم كاركرد اين ذرات در حوزه معرفت و اخلاق دال بر نفي تزوير و دوگانگي بين صورت و محتواست.
به زبان ساده هرچه بيانديشيم همان خواهيم شد و همان را خواهيم زيست . اين نمايشگاه با عنوان من در طي دوره هاي متفاوت به مظاهر اين مسئله با رويكرد خودجويي و خودآگاهي معطوف مي باشد.

جاويد رمضاني


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی