جستجو:
در:

لبخند ژوکوند به استند آپ هنریهای پلاک 4

گالري دنا

22 مرداد 1395
تا 01 شهریور 1395
16 تا 20 (افتتاحیه)
16 تا 20 (غیرافتتاحیه)
مدیا: طراحی - حجم- عکس- ویدئو- چیدمان

گرد‌آوری توسط:

الهام زارع‌نژاد

هنرمندان


با آثاری از : 
فرشیدپارسی‌کیا
حمید جانی‌پور
خدابیامرز صادق هدایت
مژده دانش‌پژوه
کامبیز درمبخش
الاهه زارع‌نژاد
امیرمهدی ژوله
شادروان عمران صلاحی
افشین شاهرودی
میلاد عیدیان
مرحوم پرویز شاپور
بامداد موجانی


به باور ارسطو،  از میان موجودات زنده، انسان شاخص ترین موجودی است که می تواند بخندد، به عبارت دیگر ، خنده یکی دیگر از برترین امتیازهای ویژه ی انسان و دور از دسترس دیگر موجودات جهان است.
با به کار بردن درون مایه ی محتوایی در یک اثر ، از نوع سیاسی، اجتماعی ،فلسفی و فرهنگی و ... می توان آن را بر پایه ی زاویه ی دیدِ متفاوت و با محورهای مختلفِ بیانی نیز به کار برد وسپس آن را تصویر محور کرد. بدین صورت تمام هنرها، اعم از سینما، موسیقی و ... حتا طنز ادبی را هم  می توان در مدیای تصویر در بخش هنرهای تجسمی در گالری ها به قاب کشاند. 
کلمه ی استند آپ هنری ، عنوان ابداعی که در این مجموعه به کار رفته است، از کمدی جدا شده و با این رویکرد به کار رفته که برخی از آثاری که هنرمندان خلق می کنند می تواند نوعی استندآپ باشد و گاهی بیننده هم  به واسطه ی  این حرکت و جنبش می تواند در تولید یک اثر هنری نقش آفرینی کندو بدین گونه از شکل سنتی تماشاگری که از دوران قاجار روبروی یک تابلوی ثابت با چشمهای خیره وگشاد، بدون درکی از مفهوم،  فقط زل می زد، فاصله بگیرد.

 


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی