جستجو:
در:

نمایشگاه آثار گروهی از نقاشان معاصر همدان

نگارخانه لاله

19 شهریور 1395
تا 10 مهر 1395
16 تا 20 (افتتاحیه)
9 تا 19 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشی

گرد‌آوری توسط:

سعید دولتی

هنرمندان


زنده یاد جواد حمیدی، محمد حسین حلیمی، قباد شیوا، ناصر پلنگی، زنده یاد عربعلی شروه، احمد آریا منش، احمد فتوت، علی بیگی پرست، سعید دولتی، علی اکبر احقری،تقی حجاریان، غلامرضا شاملو،صابر سلیمانی، بیژن غنچه پور،علی پیروز،سعید خضایی،وحید خضایی، لیلا سروندی، فرزانه سروندی،زهرا پنده،علی غیبی،مولود عظیم پور،فاطمه پلنگی،رضا شعبانی، یوسف رجبی،شهرام عظیمی 


نگارخانه لاله در ادامه رویکردهای پژوهشی خود که یکی از آن موارد ارائه و بررسی آثار هنرمندان شهرهای مختلف ایران است، اقدام به برپایی نمایشگاه آثار گروهی از نقاشان معاصر همدان کرده است.
يکي از شاخص ترين ويژگي های هنر معاصر، جغرافيا است. جغرافياي زيستي هنرمند اين امکان را به او مي دهد که چگونه بنگرد و چگونه بنمايد. هنرمند امروز توانسته با اتکا بر تمامي داشته هاي تاريخي، اجتماعي و فرهنگي خود که استوار بر اتمسفر زندگي اش است، تعريف تازه تري از هنر ارائه نمايد که بي شک تاثيرات آن در دهه هاي اخير در تاريخ هنر ايران نمود پيدا کرده‌ و  به زباني مستقل در جهان هنر رسيده است.

 از اين رو نگارخانه لاله در رويکرد برنامه هاي خود  هرساله به ارائه و معرفي آثار هنرمندان يک جغرافيا مي پردازد که نقش تعيين کننده اي در جايگاه هنر معاصر ايران دارند. با توجه به ارزش هاي فرهنگي و تاريخي همدان و اين که هنرمندانش در عرصه هنرهاي تجسمي ايران شاخص و تاثيرگذار بوده اند، به عنوان پنجمين شهري است که در اين دوره انتخاب و  به بخشي از نقاشي معاصر آن پرداخته شده است. 

در این نمایشگاه آثار نقاشی 28 نفر از هنرمندان نسل های مختلف همدان در معرض دید و بررسی علاقمندان قرار خواهد گرفت که برخی از آنها مقیم تهران بوده و برخی دیگر نیز درشهر همدان سکونت داشته اند.
 
شايان ذکر است پيش از اين نيز آثار هنرمندان شهرهای تبريز، مشهد، رشت و زنجان ارايه و مورد بررسي قرار گرفته است و نمایشگاه کنونی به نمایشگاه گردانی سعید دولتی گردآوری و برگزار می شود.

آیین گشایش این رویداد، روز جمعه 19 شهریور از ساعت 16 تا 20 خواهد بود و علاقه مندان می توانند برای بازدید و خرید آثار  تا  10 مهر از ساعت 9 تا 13 -14 تا 19 به استثنای ایام تعطیل به نگارخانه لاله مراجعه نمایند.


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی