جستجو:
در:

آتیش بیار معرکه

گالري آريانا

04 مهر 1395
تا 04 مهر 1395
19 تا (افتتاحیه)
15 تا 20 (غیرافتتاحیه)
مدیا: پرفورمنس

هنرمندان


طراح هنری: محمدرضا میرزامحمدی

طراح حرکت: ایده ابوطالبی

گروه حرکت: چهرزاد شیخ‌الاسلام

اجراگران شنیداری: گروه ریژنه به سرپرستی شادی غلامی

طراح و کارگردان: افروز وزیرپور

مشاور کارگردان: شقایق کفیلی

مجری طرح و تهیه‌کننده: حسام‌الدین قندی

عکاس: عماد دولتی


" آتيش بيار معركه " با طراحي و كارگرداني افروز وزير پور و تهيه كنندگي حسام الدين قندي به گالري آريانا مي رود .

اين پرفورمنس از مجموعه پرفورمنس هايي است كه اين كارگردان براساس ضرب المثل هاي فارسي طراحي كرده است ، اجراي " آتيش بيار معركه " با توجه به ريشه ي اين اصطلاح كه مربوط به نوازندگان معركه گير بوده طراحي شده است .

افروز وزير پور درباره هدف این گروه از اجرای پرفورمنس هایی بر اساس اصطلاحات و ضرب المثل های ایرانی بیان کرد: هدف ما بیش از هر چیز جا انداختن فرهنگ پرفورمنس در ایران است و معتقدیم در واقع پرفورمنس آرت همان معرکه گیری های قدیم ایران است. کار بر پایه اصطلاحات ایرانی وضرب المثل های فارسی برای مخاطبان جذابیت خود را دارد.

وي درباره شیوه اجرایی این پرفورمنس نیز گفت: ما در این اجرا از موسیقی به معنای ایجاد سر و صدا با سازهای کوبه ای استفاده کرده ایم اما ملودی خاصی توسط اجرای موسیقی دنبال نمی شود بلکه به شکلی غافلگیر کننده نوازندگان به اجرا اضافه می شوند و حضور آنها دعوت کننده مخاطب به مشارکت با گروه اجرایی پرفورمنس است. ضمن اینکه ریشه این ضرب المثل «آتش بیار معركه » اساسا از نوازندگان دوره گرد می آید که در میانشان فردی بوده که خیلی هم به چشم نمی آمده اما وظیفه داشته سازهای گروه را در سرما و گرما برای نواختن آماده کند و این کار را با آتش انجام می داده و ساز آنها را گرم می کرده است.

از ديگر عوامل اين پرفورمنس «آتش بیار معركه »  مي توان به حسام الدين قندي ( مجري طرح و تهيه كننده ) ، ساغر مسعودي ( نقاش ) ، محمدرضا ميرزا محمدي ( طراح هنري) ،ایده طالبی (طراح حرکات) ، شقايق كميلي ( مشاور كارگردان ) ، چهرزاد شيخ الاسلام ( گروه حركت ) ، گروه ريژنه به سرپرستي شادي غلامي ( اجراگران شنيداري ) ، عماد دولتي ( عكاس ) ، امين بيگي ( مديريت مجموعه پيش رو ) ، يلدا جمالي ( طراح پوستر ) ، سارا حدادي ( مشاور رسانه اي و مدير روابط عمومي ) ، تبليغات مجازي ( سيگنال هنر ) اشاره كرد . 

همچنين وزيرپور این اثر را به موسسه خیریه «هومن» که حامی هنرمندان مبتلا به سرطان است تقدیم کرده اند و هنرمندان و اصحاب رسانه فردا ميهمان اين اثر خواهند بود 

علاقه مندان مي توانند با مراجعه به سامانه ي تيوال يا گالری آریانا واقع در الهیه، انتهای مریم شرقی، ابتدای خیابان شهید فیاضی، شماره ۹ از اين پرفورمنس ديدن كنند

لينك خريد بليط از تيوال : 
http://www.tiwall.com/music/atishbiyar


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی