جستجو:
در:

نمایشگاه آثار کارگاه تصویرسازی عاشورا

نگارخانه لاله

16 مهر 1395
تا 02 آذر 1395
16 تا 21 (افتتاحیه)
9 تا 19 (غیرافتتاحیه)
مدیا: تصویرسازی

این نمایشگاه، شامل بیست اثر از بیست هنرمند تصویرگر فعال و شناخته شده است که تمامی آثار در کارگاه یک روزه تصویرسازی عاشورا که در نگارخانه لاله برگزار شد، شکل یافته اند و قرار است که با حضور هنرمندان و علاقه مندان از آثار رونمایی شود.
این رویداد که با هدف توجه به حماسه عاشورا از منظر هنر تصویرگری برنامه ریزی شده و  به وقایع نگاری عاشورا می پردازد.
آثار ارائه شده، فارغ از متن و به صورت تصویرسازی مستقل خلق شده اند. برخی از هنرمندان با الهام گرفتن از تصاویر عامیانه، نگارگری و چاپ سنگی، جامه نوینی بر پیکرۀ سنت تصویرسازی عاشورایی پیشینیان پوشانده اند و برخی نیز با رویکردهای معاصر و جدید، تصاویر خود را خلق کرده اند. با این حال، آنچه که نقطۀ اشتراک میان این تصاویر به شمار می آید، روایتی خلاقانه و بدیع از نبرد خیر و شر است.
هنرمندان شرکت کننده:
اکبر نیکان پور، عطيه  مركزي، کمال طباطبايي، کیوان عسگری ، پژمان رحيمي‌زاده، کیانوش غریب پور، نگین احتسابیان، راهله برخورداري، علي بوذري، ماهنی تذهیبی، هدا حدادي، سحر حق گو، مهكامه شعباني، امیر شعبانی پور، نوشین صفاخو، حسام الدین طباطبایی، حسن عامه کن، علی رضا گلدوزیان، مانلی منوچهری، رضا مکتبی
 
آیین گشایش نمایشگاه روز جمعه16 مهر1395 از ساعت 16 تا 20 با حضور هنرمندان و علاقمندان در نگارخانه لاله برگزار خواهد شد و برای بازدید  تا 4 آبان از ساعت  9 تا 13 و 14 تا 19، به استثنای ایام تعطیل ادامه خواهد داشت.
علاقه مندان می توانند برای بازدید از نمایشگاه  به نگارخانه لاله، خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله  مراجعه نمایند. تلفن88960492


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی