جستجو:
در:

عکستاگرام

نگارخانه مهروا

16 اسفند 1392
تا 23 اسفند 1392
17 تا 21 (افتتاحیه)
17 تا 21 (غیرافتتاحیه)


 در برابر هياهوي دوربين‌هاي چندين‌مگا‌پيکسلي که بزرگ و بزرگ‌تر مي‌شوند، موبايل‌ها با لنزهاي کوچک و عمق ميدان‌هاي عادي مثل رجعتي به اصالت تصوير هستند؛ ابزارهايي که نگاه تو را در "لحظه" ثبت مي‌کنند.هرچند نمي‌توان نقش دوربين را به عنوان ابزاري پرتوان ناديده گرفت و هميشه ابزار بر تكنيك تاثيرگذار بوده است، اما در نهايت نقش نگاه و تفكرِ قرارگيرنده‌ي پشت هر ابزاري، تعيين كننده‌ي ذات اثر خلق شده است.

وقتي در مسيري ثابت راه مي‌روي، همين امکان گرفتنِ آنيِ تصوير، ذهنت را درگير مي‌کند و باعث بهتر و بيشتر ديدن مي‌شود .قطعيت از بين مي‌رود و جاي‌جايِ روزمره‌ات را تبديل به قاب مي‌کند . قاب قديمي مربع مثل اولين دوربين‌ها و اولين ثبت‌ها، ميل کشف را تشديد مي‌کند. فارغ از حس و حال نوستالژيك قطع مربع دوربين‌هاي پولارويد و قطع 120، همراه بودن هميشه‌گي گوشي‌هاي همراه و استفاده از اينستاگرام لذتي‌ست پنهان نكردني. اينستاگرام و امکان ديدن و ديده‌شدن، تحريکت مي‌کند به عکاسي، به بازيِ قاب بستن از روزمرگي. اين مجموعه برايندي است از نگاه شش عکاس به جهان پيرامونشان؛ جهاني که از نگاه آنها، روزها و رخدادهاي عادي، شکل گرفته است .عکستاگرام نمايي کوچک است از دنياي بزرگ و مصوري که روزانه ميليون‌ها نفر از سراسر جهان لحظاتشان را در آن با اشتياق ثبت مي‌کنند.

 

---------------------

اين نمايشگاه مشتمل بر 40 اثر در قطع مربع 20 در 20 ، رنگي و سياه و سفيد ،  از شش عکاس مي باشد که کليه عکس ها توسط موبايل ثبت شده اند. 


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی