جستجو:
در:

منظره

نگارخانه لاله

03 دی 1395
تا 21 دی 1395
10 تا 19 (افتتاحیه)
9 تا 19 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشی

نمایشگاه نقاشی منظره
با حضور یعقوب عمامه پیچ و گروهی از هنرمندان

نمایشگاه ˝منظره" با 31 اثر نقاشی از یعقوب عمامه پیچ، وجیهه فکور، فریبا سلطانی، مسعود اصلانی، امیر کریمیان و سجاد محمودی روز جمعه 3 دی1395 در نگارخانه لاله افتتاح می‌‏شود.

مجموعه آثار این نمایشگاه، محصول دوری از محیط شلوغ شهر و سپری کردن زمانی هرچند کوتاه در آرامش طبیعت است.
برای هر یک از هنرمندان، حضور در طبیعت فرصتی بوده برای دیدن دوباره آن، با چشمی که خود را همچنان نیازمند درک ارزش های تجسمی هنر نقاشی می داند.
کوشش در ایجاد فضای شخصی، استراحت فکری و سعی در فهم ویژگی های بومی طبیعت از دیگر انگیزه های این هنرمندان در برپایی نمایشگاه بوده است ...
 این نمایشگاه  از تاریخ 4 تا 14 دی، روزهای عادی از ساعت 9تا 13 و 14 تا 19.پنجشنبه تا ساعت 16به استثنای ایام تعطیل ادامه خواهد داشت. نگارخانه لاله در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله قرار دارد.تلفن:88960492


عقوب عمامه پیچ هنرمند نقاش و مدرس هنر در خصوص اين نمايشگاه گفت:  تقريبا سه سال است نقاشي از طبيعت را به عنوان استراحت و تمدد فكري دنيال مي كنم. آثاري كه در نمايشگاه مي بينيد، نمونه هايي از تعداد كارهاي بسيار زيادي است كه در فصل هاي مختلف شكل گرفته اند. منظره انگار ناخواسته خودش را به من تحميل كرد اما در نهايت توفيري نمي كند و هنرمند روي ايده هاي مختلفي كار مي كند. در اين سال ها با منظره برخوردهاي مختلفي داشته ام؛ هم عكاسي كرده ام و هم كارهاي كلاژ و نقاشي. حتي تجربه هايي داشته ام كه تركيبي از متريال هاي نامتجانس است.

او افزود: دريافت هايي كه از فضا و محيط در هنگام نقاشي مي گيرم در اين كارها خيلي نقش دارد و عمدا مي خواهم اين دريافت ها در كارهايم بروز داشته باشند. البته در كارهايم بعضي وقت ها دخالت رنگ جنبه شخصي تر پيدا كرده و بعضي از نقاشي هاي منظره هم به سمت آبستره و ساده شدن رفته در عين حال كه به هنگام حضور در طبيعت به وجود آمده اند. با اين حال خودم خيلي دوست دارم در عين حال كه دخالت مي كنم و از موضوع فاصله مي گيرم و مي خواهم فضا را شخصي كنم، مشخصات و سنديت  فضاها هم در كارها نمود پيدا كند.
اين هنرمند مطرح عرصه هنرهاي تجسمي درباره قضاوت هاي نادرست و ناآگاهانه درباره ژانرهاي مختلف نقاشي بيان كرد:   قرار نيست همه يك شكل باشند و به سمت همان مدرن بودن كه به نوعي مد شده بروند. در چنين فضايي جوان هايي كه به سمت تجربه هنر مي روند هم به شك مي افتند كه كارشان درست است يانه چون مي بينند كه در دور و اطرافشان هنرمندان ديگر براي فروش بيشتر و پولدار شدن و به اصطلاح موفق بودن، جور ديگري  كار مي كنند. در مسير به وجود آمدن كارهاي اين نمايشگاه هنرجويان هم متوجه شدند كه بايد قدم به قدم پيش رفت. چه كسي گفته كه دوره منظره كشيدن گذشته است؟ اگر مي خواهي فضاي نقاشي ات را عوض كني و فاصله بگيري و تجريدي كار كني، در منظره هم مي تواني.
چنين فضا و جريان هايي جوان ها را دچار سردرگمي مي كند.


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی