جستجو:
در:

DNAted

پلتفرم 28

17 دی 1395
تا 01 بهمن 1395
16 تا 21 (افتتاحیه)
16 تا 21 (غیرافتتاحیه)

هنرمندان


در راستاى برنامه هاى زمستانى، پلتفرم ٢٨ ميزبان دومين پروژه خود با عنوان DNAted مى باشد. در زمستان ١٣٩٥، پلتفرم ٢٨ پروژه ها و طرح هاى پيشنهادى اى را مرور مى كند كه به آميزش و به كارگيرى علوم پايه در امر طراحى مى پردازند. نمايش آتى ما مرورى است بر يك طرح معمارى/ شهرى.
طرح پيشنهادى DNAted چيدمانى  مشارکتی است كه  برای جشنواره هنر و علوم انسانی در شهر لندن و در سال ٢٠١٥ سفارش داده شده است. اين اثر هنری توسط چاپگر هاى سه بعدى ساز مجسمه اى را ارائه مى دهد كه كاملاً تحت تأثير توالی منحصر به فردى از ساختار DNA شكل گرفته است.  بازدید كنندگان با به دست آوردن يك بینش كلى از ساختار DNA قطعه ى منحصر به فردى توليد مى كنند كه به مانند يك (DNA(RNA درساختار كلى مجسمه به كار گرفته مى شود. مجسمه ى مذكور به طور کلی با اقدام و مشاركت ١٢٠ - ١٥٠ شرکت کننده ساخته شده است. در جشنواره مذكور، اين مجسمه در طى ٢٠ روز شكل گرفت و گسترش يافت و در نهايت به يك قطعه ى هنرى تبديل شد.
این پروژه علاوه بر تاثيرى كه از محيط مى گيرد، بر پايه هاى طراحى اى استوار است كه متاثر از داده ها است. DNAted با هدف به اشتراك گذاشتن امر طراحى براى عموم و در عين حال رفع ابهام از فن آوری های جدید و بلوک های ساختمانى به وجود آماده است.
اين چيدمان توسط Studio INTEGRATE و با همکاری  برایان ساتون، استاد بیوفیزیک مولکولی درکینگ کالج  لندن نصب و اجرا شده است.


تاريخ: هر جمعه، ١٧ دى - ١ بهمن
زمان: ٤ بعداز ظهر - ٩ شب
آدرس: ميدان ٧ تير، خيابان دكتر مفتح جنوبى، كوچه بور بور، خيابان خاقانى، پلاك ٢٨، پلتفرم ٢٨
تلفن: ٠٩٣٥٦٠٤٠٠٥٥

Email: 28@platplusforms.com


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی