جستجو:
در:

موجوداتی که هرگز نمی‌میرند

نگارخانه آرته

24 دی 1395
تا 04 بهمن 1395
16 تا 20 (افتتاحیه)
16 تا 20 (غیرافتتاحیه)
مدیا: عکس

«باید اعتراف کرد که خود شهر زشت است. منظره‌ی آرامی دارد و برای تشخیص آن‌چه این شهر را از آن همه شهرهای تجاری دیگر، در نقاط مختلف جهان، متمایز می‌سازد مدتی وقت لازم است. مثلا چگونه می‌توان شهری بی کبوتر و بی درخت و بی باغ را تصور کرد که در آن نه صدای بالی است نه خش خش برگی. و خلاصه نقطه‌ای‌ست بی‌خاصیت. تغییر فصل‌ها را تنها در آسمان آن می‌توان دید، آمدن بهار را تنها از تاثیر هوا و از سبدهای گل که بچه‌های گل فروش از اطراف به شهر می‌آورند می‌توان دریافت. این بهاری‌ست که در بازارها می‌فروشند.»
آلبرکامو

همه چیز و همه کس را می‌توان خرید و البته که در طولانی مدت می‌توان به حراج گذاشت و به اندک قیمتی در بازار مال‌خران به ارقامی برای خریدهای بعدی تبدیل‌شان کرد و این دایره همیشه بسته و پابرجا باقی است تا انتهای این بازار بی پایان ... گاهی در این معامله برد با مایی است که می‌خریم و گاه برد با اوست که می‌فروشد اما در این میان خریدار و فروشنده را موجوداتی فراگرفته‌اند که هرگز نمی‌میرند، می‌مانند و برای این ماندن هم تلاشی نمی‌کنند زیرا که تلاش را کوتاه مدتان روزگار می‌کنند و ابدیان تا آبادی پایانی هستند و می‌نگرند ... 
زیبایی‌ها را دیده‌اند و اکنون که به زشتی‌ها رسیده‌اند این سیاهی روزگار را تنها فریبی یافته‌اند از پس دیگری. اما عجیب آن که آنان نیز زشت شدن و به تاراج رفتن و حراج شدن را پیش از این تجربه نکرده‌اند و تازگی دارد این عمیق‌ترین نقطه‌ی تنهایی و نگاهی کوتاه بر سر انگشت موجوداتی که هرگز نمی‌میرند هم، جای گزیدن را هویدا می سازد.
دکتر محمدرضا شریف زاده 
شهریور ۱۳۹


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی