جستجو:
در:

نادیده‌های مهدی سحابی

گالري سيحون

19 خرداد 1396
تا 31 خرداد 1396
16 تا 20 (افتتاحیه)
11 تا 19 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشی

هنرمندان

مهدی سحابی


«نادیده های مهدی سحابی» عنوان نمایشگاه نقاشی استاد مهد ی سحابی می باشد .که در روز جمعه 19 خرداد ماه از ساعت 4 الی 8 درگالری سیحون واقع در خیابان وزرا، کوچه چهارم پلاک 11 از ساعت 4 الی 8 عصر افتتاح خواهد شد .


درباره هنرمند

مهدی سحابی ۱۳۲۳ در قزوین - ۱۸آبان ۱۳۸۸در پاریس
 نقاش، مجسمه‌ساز، نویسنده، عکاس و مترجمایرانی بود او بیشتر به خاطر ترجمه مجموعه در جستجوی زمان از دست رفته نوشته مارسل پروست شناخته شده‌است.
در تاریخ هنر جهان تک شمار هنرمندی می‌توان نام برد که در رشته های گوناگون هنری تبحرکامل داشته باشد. مهدی سحابی یکی از این تک شماران است، نقاش، مترجم، نویسنده، مجسمه ساز، عکاس، روزنامه نگار و گرافیست.
گوناگونی و حجم آثاری که او در تمام این زمینه ها در دورانی کمتر از چهل سال بجا گذاشته نمایانگرکار خستگی ناپذیر و با وجدان کاري اوست. کنجکاوی دائمی و جویندگی، همچنین توقع بالا برای عرضه آثاری با کیفیت هنری شایسته به دور از نشانی از دست به سر و سنبل کردن از مشخصات بارز كارهاي اوست.

نادیده‌های مهدی سحابی

از ویژگی بدون تردید در آثار تجسمی (نقاشی، مجسمه سازی و عکاسی ) مهدی سحابی، تنوع و نوآوری است. گوناگونی موضوع های (سوژه) بکار برده شده در تمامی آثار او نیز با پیوند و تاثیرپذیری از روندهای اجتماعی و تاریخی معاصر است. در تمام آثار او حتی آثار انتزاعی(آبستره) دید واقع گرایانه (رئالیستی) او از طبیعت و واقعیت و روابط اجتماعي، فرهنگی، ملی و جهانی مشاهده می‌شود. تاثیری که از نقش‌های گلیم و فرش ایرانی گرفته در آثار آبستره او دیده می‌شود دلیلی بر این مدعا است.
در تمامی آثار او تاکید بر زیبايی شناسی(استتیک) با استفاده از تکنیک و مواد گوناگون متعارف و غیرمتعارف محدوده هنرهای آکادمیک، رنگ(روغنی، آبرنگ،    آکریلیک، گواش ) آهن پاره، چوب های زمخت و نتراشیده،  مقوا، کاغذ، گچ و ... مشاهده مي‌شود.
پر بارترین و گزیده ترین دوره نقاشی های او از ديدگاه محتوا و شكل بياني آن دوره "ماشین های قراضه " است. بدیع آنکه ماشین قراضه و له شده بعنوان یک پدیده زیبايی شناسانه ابراز میشود. خود او  این دوره را شروع دوره حرفه ای شدن کار نقاشی اش مي داند.


نمایشگاه تا 31 خرداد ادامه دارد
بازدید هر روز از ساعت 11 صبح الی 7 عصر و جمعه ها 4 الی 8
گالری روزهای دوشنبه تعطیل می باشد .


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی