جستجو:
در:

مجموعه‌ای از آثار ترانه مصدق

گالری هپتا

19 خرداد 1396
تا 31 خرداد 1396
16 تا 20 (افتتاحیه)
11 تا 20 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشی

هنرمندان

ترانه مصدق


گالری هپتا جمعه ۱۹ خرداد ماه ۱۳۹۵ مجموعه‌ای از آثار ترانه مصدق را به نمایش می‌گذارد. ترانه مصدق در این نمایشگاه 39 اثر از کارهای سال‌های اخیر خود را ، تحت یک استیتمنت در برابر دید هنردوستان قرار داده است.  گذر از فرم‌های فیگوراتیو به فرم‌های انتزاعی، مسیری است که ترانه مصدق در سال‌های اخیر در آن گام برداشته است. این نمایشگاه تجربه‌های سال‌های اخیر اوست که دوره‌های مختلف زمانی اقامت او در ایران، رزیدنسی‌های او در کشورهای دیگر و اقامت او در آمریکا را شامل می‌شود. مصدق درباره آثار این نمایشگاه می‌گوید:
«من به الگوهاى تكرار شونده‌اى كه در طبیعت وجود دارد، علاقمندم و به آن‌ها توجه می‌كنم. جستجو در امكان تصویر كردن این ریتم، بافت و فضا، امكان تجربه را براى من باز می‌كند. در نظر داشته ام كه به طور مثال ببینم چطور می‌توانم زمان را به تصویر ترجمه كنم. این تجربه مجموعه‌اى از كارهاى انتزاعى من را شكل داده است»
ترانه مصدق دانش‌آموخته نقاشی از دانشگاه هنر تهران و دوره دیزاین از مدرسه دیزاین ردآیلند آمریکا است. او پیش از این در آمریکا، هند، کانادا و انگلیس نمایشگاه انفرادی داشته است. این نمایشگاه اولین نمایشگاه انفرادی او در ایران است که در گالری هپتا برگزار می‌گردد. در استیتمنت این نمایشگاه آمده است:
«این مجموعه با تمرکز بر روی بافت، رنگ و الگوهای تکرار شونده، قصد دارد نوعی نگاه بیرونی و درونی به زمان را بیان کند. در پس‌زمینه آثار فیگوراتیو مجموعه، که قدیمی‌ترین کارهای مجموعه‌ اند، فرم‌های انتزاعی به وضوح دیده می‌شوند (گو این‌که در نظر اول وجه فیگوراتیو است که به چشم می‌آید)؛ چنانچه در کارهای انتزاعی نیز فیگور یکسره کنار گذاشته نشده است. این مجموعه سفر رفت و بازگشتِ مداوم بین فیگور و انتزاع است»


افتتاحیه روز جمعه 19 خرداد از ساعت 16 تا 20 برگزار می‌شود. این نمایشگاه از جمعه 19 خرداد تا چهارشنبه 31 خرداد (به غیر از پنج‌شنبه‌ها و تعطیلات رسمی) از ساعت 11 تا 20 در گالری هپتا برپاست.
گالری هپتا در کریمخان، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بعد از خیابان شاداب بن‌بست نیکو‌شهر، شماره 3، طبقه همکف واقع شده است.


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی