جستجو:
در:

نمایشگاه سالانه امرداد «طبیعت بی جان»

گالري افرند

13 مرداد 1396
تا 03 شهریور 1396
17 تا 22 (افتتاحیه)
16 تا 20 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشی

نمایشگاه سالانه امرداد  «طبیعت بی جان»

جمود، سردی، سکوت و ... جهان بی روح اشیا ، اما عمیق تر که نگاه کنیم آنها از گذشته ما جان گرفته اند و هر کدام در تجربه زندگی با ما شریک بوده اند هر چند صدایی از آنها در نمی آید. طبیعت بیجان در حسن همجواری با ما در خاطرات غوطه ور شدند تا جایی که شاید کسی را در سایه روشن ذهن به یاد نیاوریم اما گلدان در دست او را خوب به خاطر بیاوریم. فصل مشترک طبیعت بیجان سکوت سردش است، سکوتی که به جان ما هم می افتد. گاهی صدا از میزی در اتاق خالی در میاید اما از مردی که پشت آن نشسته نه، و منظره یک پنچره می تواند زیباتر از آن چیزی باشد که دختری با گوشواره های مروارید می بیند. طبیعت بیجان زیستن در کنار اشیایی است که گاهی عمر بیشتر از ما دارند و گاهی حافظه ای بهتر از ما ولی لب از لب باز نمی کنند. در برخورد با طبيعت بيجان تمام اين مفاهيم همراه مي شود و برخورد از صرف كشيدن شي فيزيكال ورا تر مي رود تاجايي كه حضور انساني هم مي تواند به طبيعت بي جان طعنه بزند و بالعكس. گاهي بیجانی سکوت ممتد تنهایی است.

گالری افرند هرساله در مرداد ماه نمایشگاهی با هدف فرهنگ خرید آثار هنری برگزار میکند  ودر این نمایشگاه از هنرندان پیشین و هنرمندان امروز خود و همچنین همکاران گالری دار و مجموعه داران دعوت به عمل می آورد.


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی