جستجو:
در:

"خشک!"

گالري Ag

14 مهر 1396
تا 03 آذر 1396
16 تا 20 (افتتاحیه)
15 تا 21 (غیرافتتاحیه)
مدیا: عکس

گالری ای.جی. با افتخار نمایشگاه انفرادی پیمان هوشمندزاده را با عنوان «خشک!» برگزار می کند.

پیمان هوشمندزاده: خشک

خشک! ها بدن های پاک از آلودگی را می پوشانند. «خشک!»، شاید تنها عبارت آشنایی است که از خاطرات نا آشنای گرمابه ها باقی مانده‌ است.  گرمابه‌ی همگانی یا حمام عمومی که امروز به سرعت در حال از بین رفتن است، در ایران از هزاران سال پیش محلی برای شستن، پیراستن و گردهمایی های هفتگی بوده است.  جایی که علاوه بر شستن و نظافت و مشت و مال، فرصتی برای معاشرت و نظافت مهیا می کرد.  مکانی که به جز پاک کردنِ زندگان؛ شاهد تولد، مرگ، آئین های مختلف و بسیاری از رویدادهای مهم تاریخی از جمله قتل ها و توطئه های متعدد بوده است و امروز بینه ها و دالان هایش تمام این خاطرات مبهم را درون خود همچون رازی پنهان کرده اند.


پیمان هوشمندزاده (تهران، ۱۳۴۹) که در ابتدا با هدف عکاسی از خالکوبی‌ها به جست¬وجو در حمام¬ها پرداخت، به مرور توجهش به مکانی معطوف شد که علیرغم جذابیت¬هایش، به تدریج رو به ویرانی می¬رفت. عکاسی از حمام¬ها که از سال ۱۳۷۷ آغاز شده بود، در ابتدا به صورت سیاه و سفید انجام شد، ولی در سال¬های بعد به شکل رنگی ادامه پیدا کرد. این مجموعه در حمام¬های مختلف شهرستان¬های ایران، به جز تهران عکاسی شده¬است.

 

پیمان هوشمندزاده: خشک گالری Ag


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی