جستجو:
در:

طبیعت بی جان های نقاشی در قاب عکاسی

گالری فرهنگسرای اندیشه

22 مهر 1396
تا 28 مهر 1396
17 تا 20 (افتتاحیه)
9 تا 20 (غیرافتتاحیه)
مدیا: عکس

هنرمندان

شادن عظیمی


همانطور که در ادوار مختلف تاریخ هنر شاهد نگاه های مختلف بشر به پیرامونش هستیم، در دوران بعد از رنسانس بدلیل برخی نواندیشی ها توجه به سوژه (طبیعت بی جان) در میان نقاشان مشهور شدت گرفت و منجر به خلق تابلوهای بزرگی با موضوع طبیعت بی جان شد، امروزه نیز در میان عکاسان یکی از موضوعات مورد توجه  طبیعت بی جان است. عکاسان معمولا در کارهای طبیعت بی جانشان در پی خلق صحنه هایی ناب و نگاه هایی متفاوت به عناصر بی جان هستند که در پس ترکیب بندی صحیح و هم نشینی فرمها و رنگهای متفاوت و بهره مندی از انعکاسات و سایه روشن های نوری مناسب و ....بدست می آید.
مجموعه حاضر با تلاش مضاعف و نو برای ایجاد حسی از اعماق تاریخ هنر اما با رویکردی جدید در اختیار شما عزیزان میباشد، سعی اینجانب در این آثار این بوده که با حفظ دستاوردهای گذشتگان در امر ترکیب بندی و کادر و رعایت مبانی تصویری با چیدمانهایی جدید با فرمهایی نو و ایجاد بافتهایی کهنه که تداعی کننده ارج نهادن به گذشته تاریخی این موضوع هست با ترکیبی به جا و صحیح از هنر دیروز و امروز، فضایی پُست مدرن را در آثار ایجاد کنم تا بیننده را بار دیگر با نگاهی متفاوت با سوژه طبیعت بیجان درگیر و آشنا شود.

 


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی