جستجو:
در:

وارونگی

گالری هپتا

21 مهر 1396
تا 26 مهر 1396
16 تا 20 (افتتاحیه)
16 تا 20 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشی

هنرمندان

آذر شریفی


نمایشگاه «وارونگی» مجموعه‌ای از نقاشی‌های آذر شریفی روز جمعه 21 مهرماه در گالری هپتا گشایش می‌یابد. «وارونگی» مجموعه‌ای است که با نگاه انتقادی به مساله دخالت و دستکاری انسان در محیط زیست، رویکردهای آنتروپومورفیستی انسان در مواجهه با طبیعت را به نقد می‌کشد.

آذر شریفی، هنرمند نمایشگاه «وارونگی» درباره این نمایشگاه می‌گوید:

«موضوع اصلی این مجموعه، دیدگاه انسان‌محورانه‌ای که هرگونه دخالت و دستکاری در طبیعت را مجاز می‌شمارد. دیدگاهی که به انسان این حق را می‌دهد که حتا طبیعت را نیز برای دیگر موجودات جیره‌بندی کند و هر گونه تغییر دلخواهش را بر طبیعت اعمال کند.

 

در بخشی از استیتمنت این نمایشگاه آمده است:

«همیشه تعریف انسان از زیبایی با آنچه در طبیعت جریان دارد، یکی نیست و گاه همین مساله باعث تخریب تدریجی طبیعت می‌شود. آنجا که پای منافع انسانی به میان می‌آید، طبیعت و موجودات غیرانسان آن نادیده گرفته می‌شوند تا میدان برای ابزارهای انسان‌ساخته بازتر می‌گردد. انسان سیری‌ناپذیر از تحولات، تا زنده است با دست بردن به چرخه طبیعی محیط، جای خوبی را با بدی و بدی را با خوبی بر طبق نظر خود تغییر می‌دهد و تعریف شخصی برای آنچه نمی‌پسندد و آسایشش را به هم می‌ریزد و آنچه می‌پسندد و برایش خوشایند می‌آید، برمی‌سازد. انسانِ بیگانه از خویش و از دنیا، طبیعت را نشناخته و از وارونگی نگاه و اندیشه‌اش طبیعت را مصدوم و مسموم خواهد کرد»

این نمایشگاه جمعه 21 مهر، از ساعت 4 تا 8 عصر در گالری هپتا گشایش می‌یابد و تا چهارشنبه 26 مهر برقرار است. هپتا در خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، روبه‌روی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره‌ سه واقع شده است. 

 


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی