جستجو:
در:

هيچ کجا خونه‌ي خود آدم نميشه

نگارخانه مهروا

16 خرداد 1393
تا 26 خرداد 1393
17 تا 21 (افتتاحیه)
17 تا 21 (غیرافتتاحیه)


 بيانيه نمايشگاه، به قلم هومن تيموري

نياز چنداني به توضيح نداره؛
خونه. هرکدوم ما يه داستان شنيدني در موردش داريم. 
يه روايت اول‌ شخص از يه داستانِ جمعي. از حس و حال و فضاش. از مختصات و بوي منحصر به فردش. از خراش‌ها و زخم‌ها و التيام‌هاش....... اين درسته که ميگن ما جنايت‌هامون رو تو خواب مرور مي‌کنيم. 
جنايت‌هاي ريز و درشت زندگي‌مون؛ چه اونايي که ما انجامشون مي‌ديم، يا ميلش رو داريم و چه اونايي که روي خود ما انجام مي‌شه يا انگاري قراره که بشه. 
خونه‌اي که يه وقتايي توي خواب يه جاي کاملاً متفاوتيه، يه خونه‌ي ديگه. 
با تمام اين‌ها اما همون حس رو داره، همون امنيت و سرخوشي رو، همون اضطراب و همون ترس....... اين جادوگر بزرگِ و کم‌حرف. رحِم بزرگي که تو هر برزخي براي بازگشت بهش بهونه مي‌گيريم و مدام ايماژها يا همان تصاوير خيالگونه‌ش، ردش رو تو ذهنمون مي‌اندازه. امن‌ترين و مخوف‌ترين مکان، آرامش‌بخش‌ترين کنج و بي‌رحم‌ترين زندان، لغزنده‌ترين و چسبنده‌ترين مفهوم.......
شايد که به تماشا نشستن اين سيالِ بي‌زمان‌مکان، در قاب‌هايي از اين دست، اداي ديني باشه به تک‌نگاره‌هايي که گاه و بي‌گاه از خاطرمون مي‌گذره. تک‌نگاره‌هايي که با وجود اون‌هاست که دووم مي‌آريم و براي رهايي و همين‌طور آويختن به اون‌ها راهي بهتر از ترسيمشون به ذهن نمي‌رسه.
 

افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی