جستجو:
در:

برداشت (مجموعه تهران)

نگارخانه ماه

15 دی 1396
تا 03 بهمن 1396
۱۶ تا ۲۱ (افتتاحیه)
16 تا 20 (غیرافتتاحیه)


مجموعه برداشت (سری تهران) برایند تعلق هنرمند به خیل مهاجرین بوده که موجد موشکافی قلمرو تفاوت ها و تعاملات مقارن سرزمین مادری و خانه دوم میشود. مجموعه برداشت تلاشی است برای ادای احترام و ارتباط هنرمند با این خانه: کاووشی پرفورماتیو، کنکاش و تعیین مسیرهای متناوب در شهری که احساس در خانه بودن آن به همان اندازه مبهم و بیگانه است که ذاتی و باطنی.
فرایند پرفورمنس این پروژه شامل کشف و مطالعه تهران از طریق سطوح خیابان و سنگفرش ها در مسیرهای نمادین تاریخی و اجتماعی-سیاسی، محله های عیان نشین و فقیر آن و الگو برداری از کاشی و دریچه های دوران های مختلف تکامل شهر تهران است. انتقال رنگ و ذرات خاک از تن شهر به ورق های بوم هم ادعای صاحب خانگی و مطالبه از شهر را القا میکند و هم منظره غیر متعارفی از شهر را ارائه می دهد. بوم ها سیاحت اکتشافی گذرا و پرفورماتیو هنرمند را از مراوده ای شخصی به مناسبتی جمعی تغییر می‌دهد.
عنوان هر اثر روایت گر حکایت های فرهنگی و سیاسی-اجتماعی و مکان اجرای اثر است. عکس های مستند نیز در راستای بیان حال و هوای لحظه خلق اثر در کنار این مجموعه آمده اند. این عکس ها تلاش در بازگویی نگاه‌ها، عکس‌العمل‌ و گاهی بی تفاوتی رهگذران در رویارویی با روند خلق اثر را دارند تا مخاطب را هرچه بیشتر با شرایط مختلف و منحصر به فرد هریک از مکان‌ها و روند شکل گیری این مجموعه آشنا سازند.


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی