جستجو:
در:

نمايشگاه منتخبين سومين فستيوال سالانه پرتره سازي

گالري شيرين

06 تير 1393
تا 17 تير 1393
16 تا 20 (افتتاحیه)
11 تا 20 (غیرافتتاحیه)

هنرمندان


فعل «انديشگي » بنيان و محوراصلي مضمون آثار فراخوانده شده امسال مي باشد.امروز در اضطراب سکون و تنهايي در عين شتاب و حرکت ، در بطالت کليک هاي فضاي مجازي و تعويض بي هدف کانالهاي تلويزيون ، دررفت آمد هاي بي معناي هزارتوهاي منوهاي موبايل، انسان دورانِ خويش کار و خودبنيان ، چه آموخته است ؟ ما در تکرار تجربه مردود شده از پس اين دوران روشنگريِ دير آمده چه کرده ايم؟ ما توانستيم راه هاي پاک کردن صورت مسئله را بيشتر ورنگارنگ تر و هموارتر کنيم.
در اين اتوپياي نو افلاطوني –خردورزي ؛ در آلودگي محيط زيست و محيط ذهن ، شهربازي عظيمي بنا شده است ، آن چنان که ، اين جمله درخشان پاسکال در کتاب تاملاتش هنوز پس از چهارصد سال بر تارک معيار رفتار شناسي انساني مي درخشد:
« فلاکت انسان تنها از کي چيز ناشي مي شود : اين که نمي تواند با آرامش در کي اتاق بماند. »
به جاي باز کردن همه درها، همه لينک ها و پيامک ها و کليک کردن هاي متوالي، حضور چهره انساني را مي بينيم که نشسته است ،انديشمند و مردد در کار بالقوه گي و خيره شدن و فکر کردن ، فارغ ازالتهاب و فعليت بي وقفه ي انجام دادن و تکرار کردن.
 
جاويد رمضاني
 


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی