جستجو:
در:

موزه لوور در تهران

نمایشگاه موزه ملی ایران

14 اسفند 1396
تا 18 خرداد 1397
۱۷ تا (افتتاحیه)
8 تا 17 (غیرافتتاحیه)

هنرمندان


به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان میراث فرهنگی، محمدرضا کارگر مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی و فرهنگی کشور  با اعلام این خبر گفت: برای اولین بار نمایشگاهی از آثار موزه لوور تحت‌عنوان لوور در تهران برپا می‌شود. این نمایشگاه براساس تفاهم‌نامه منعقدشده میان معاونت میراث‌فرهنگی (موزه ملی ایران) و موزه لوور در اسفندماه سال گذشته برپا می‌شود.

او ادامه داد: در این نمایشگاه آثاری بسیار باارزش از موزه لوور مربوط به تمدن‌های مصر، یونان، رم باستان و آثاری از هنر کشور فرانسه در محل موزه ملی ایران به‌مدت ۴ ماه به‌نمایش درمی‌آید.

کارگر خاطرنشان کرد: براساس این تفاهم‌نامه آثار موزه لوور برای اولین‌بار به ایران امانت داده می‌شود، که این موضوع حاکی از اعتماد بین دو طرف و همچنین رشد سطح موزه‌داری دو کشور ایران و فرانسه است.

او با دعوت از همه علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه تأکید کرد: نمایش این آثار، جدا از اینکه کمک می‌کند تا آگاهی و دانش مردم کشورمان از حوزه تمدن‌های مختلف افزایش پیدا کند، نشان از قابلیت فرهنگی کشورمان و همچنین دلیلی بر ثبات و امنیت کشور ماست و این اتفاق همچنین نشان از جهشی جدی در مسیر موزه‌داری کشور است.

مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی و فرهنگی کشور در پایان گفت: کشورهایی همچون ارمنستان و کره‌جنوبی نیز در سال جاری نمایشگاه‌هایی در ایران برگزار خواهند کرد و کشور مکزیک هم پیشنهاد کرده است که نمایشگاهی از آثار تمدن خود در ایران برگزار کند.


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی