جستجو:
در:

پنجمین سالانه تبادل چاپ دستی (کارت پستال)

نگارخانه لاله

31 فروردین 1397
تا 19 اردیبهشت 1397
۱۶ تا ۲۰ (افتتاحیه)
9 تا 19 (غیرافتتاحیه)
مدیا: چاپ دستی


رشد روزافزون چاپ دستی در ايران که توسط تعداد محدودی از هنرمندان شاخص و پيشگام آغاز شد، دريک دهه اخير به گسترش دامنه های آموزشی و تجربی آن و تولید تجهیزات تخصصی چاپ به دست متخصصان داخلی انجامیده است. همچنین دسترسی آسان به امکانات و ملزومات مورد نیاز، موجب گرایش بیشتر هنرمندان نسل جوان و شکل گیری کارگاه های متعدد چاپ دستی شده است.
از این رو نگارخانه لاله طی چند سال گذشته با نگاهی ویژه به چاپ دستی، سعی در زمینه سازی برای فعالیت بیشتر هنرمندان در این رشته داشته و به همین منظور، سالانه تبادل چاپ دستی(کارت پستال) را برنامه ریزی و ساماندهی کرده است. این سالانه با هدف تبادل آثار و به اشتراک گذاری تجربیات جدید هنرمندان شکل گرفته است. در پنجمين دوره اين رويداد که در دو بخش فراخوان و مدعوين برگزار شده است، پس ازانتشار فراخوان، 165نفر آثار خود را به دبيرخانه سالانه ارسال نمودند. پس از بررسي، آثار 109 نفر به بخش نهايي راه يافت. در بخش مدعوين نيز 28 هنرمند فعال شرکت نمودند که در مجموع آثار 137 هنرمند با یکدیگر تبادل شد. همچنين در اين دوره با تمهيداتي ويژه، فرصتي براي حضور تعدادی از هنرمندان شاخص وعلاقه مند به چاپ دستي درنظر گرفته شد، هنرمنداني که شايد فرصت وامکانات کمتري براي فعاليت متمرکز دراين عرصه داشته اند.
از ویژگی های اصلی سالانه تبادل چاپ دستی این است که هنرمندان، نسخه های متعدد و همسان از یک اثر را به دبیرخانه سالانه ارسال می نمایند که بخشی از نسخه ها به صورت تصادفی انتخاب و بین شرکت کننده­ها تبادل می شود. همچنین تعدادی از نسخه ها برای آرشیو نگارخانه و فروش در نمایشگاه سالانه ارائه خواهد شد.

 

گزارش تصویری:


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی