جستجو:
در:

نمایشگاه آثار زنده یاد صادق تبریزی

نگارخانه بهنام دهش‌پور

21 اردیبهشت 1397
تا 25 اردیبهشت 1397
16 تا 20 (افتتاحیه)
9 تا 15 (غیرافتتاحیه)

هنرمندان

صادق تبریزی


 

آثار«صادق تبریزی» درنگارخانه بهنام دهش‌پور به نمایش در می آید.
نمایشگاه آثار زنده یاد «صادق تبریزی» در روز جمعه 21 اردیبهشت ماه در نگارخانه بهنام دهش‌پور آغاز به کار خواهد کرد. صادق تبریزی نقاش، مبدع سبک نقاشیخط و از پیشگامان مکتب سقاخانه است.
مهرداد فلاح، نقاش و گردآورنده آثار این هنرمند در خصوص این نمایشگاه می گوید: 30 اثر از این هنرمند برجسته شامل طراحی، کالیگرافی و مینیاتورهای سبک مدرن که از سال 1340 تا 1394 توسط ایشان خلق شده اند، در این نمایشگاه برای آشنایی هنردوستان به نمایش در می‌آید. در آثار صادق تبریزی که بعضاً با مضامین طنز نیز آمیخته شده، اشکال هندسی و نگارگری به سبک مدرن به کار رفته است.
صادق تبریزی متولد 1317 در تهران بود و در سال گذشته بر اثر ابتلا به بیماری سرطان درگذشت.
آثار این نقاش پیشگام ایرانی، در موزه‌های مهم دنیا مانند مجموعه‌ گری دانشگاه نیویورک، موزه هان چین، موزه هنرهای معاصر تهران و موزه‌های بانک ملی، بانک سپه و بانک پاسارگاد نگهداری می‌شود.
علاقمندان می توانند برای تهیه بلیط این نمایشگاه که به صورت همت عالی جهت حمایت از بیماران مبتلا به سرطان به فروش می‌رسد، به وب سایت موسسه خیریه بهنام دهش‌پور به آدرس https://behnamcharity.org.ir/ مراجعه کنند.
گشایش: جمعه 21 اردیبهشت ماه ساعت ۱۶-20
بازدید از نمایشگاه: 22 الی 25 اردیبهشت ماه، ساعت 9-15  
نگارخانه بهنام دهش‌پور: خیابان شهید لواسانی(فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان(فروردین سابق)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک ۱۳.
شماره تماس : ۷۵۴۰۹ داخلی ۲۱۱

 


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی