جستجو:
در:

یادداشت های یک کشتی گیر

گالری دلگشا

21 اردیبهشت 1397
تا 02 خرداد 1397
16 تا 21 (افتتاحیه)
14 تا 21 (غیرافتتاحیه)

هنرمندان

رضا شفاهی


 

یادداشتهای یک کُشتی گیر

گالری دلگشا با افتخار اولین نمایشگاه انفرادی رضا شفاهی در ایران را با نام "خاطرات یک کُشتی‌گیر" به نمایش می‌گذارد.

رضا شفاهی، کُشتی گیر بازنشسته و نقاش خودآموخته‌ای است که نقاشی‌های او با فرهنگ و محیط اطرافش در هم تنیده است و اشعار خیام، ادبیات، سینما، تلویزیون و اخبار روز دنیا همیشه از منابع الهامش بوده‌اند. با وجود آشنایی این تصاویر، نقاشی‌های خیال انگیز شفاهی هیچگاه روایتگر نیستند و درگیری ذهن نقاش با تاثیر و معنای درونی تصویر است که آنها را متمایز می‌کند.

نقاش با ابزار نقاشی به روشنی صحبت می‌کند گویی این تصاویر یادداشت‌هایی از خیال‌های اوست که ریشه در دنیای شخصی، خاطرات زیسته و فرهنگی او دارند. در برخورد این عناصر متفاوت، روایتی درونی در تصاویر شکل می‌گیرد که پذیرش بی چون و چرای ما از واقعیت را به سخره می‌گیرد. خطوط نرم و پالت رنگ پریده این آثار یادآور تصویری است که در طلوع آفتاب شکل می‌گیرد. جایی میان خیال و واقعیت. رها از محدودیت‌های هوشیاری. با نمایش‌هایی در مجیک آو پرشیا دوبی و گالری مارلبورو چلسی نیویورک و اِسپازیو اِی گالری ایتالیا و نمایشگاهی انفرادی در گالری اراتوم برلین این اولین نمایشگاه انفرادی او در ایران می‌باشد.


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی