جستجو:
در:

کلوپ ۲۹

گالري Ag

03 خرداد 1397
تا 03 تیر 1397
18 تا 20 (افتتاحیه)
15 تا 21 (غیرافتتاحیه)

گرد‌آوری توسط:

الهام پوریامهر


 

کلوپ ۲۹
 
هنرمندان: کلی لایکن، دریا آکای، وداد فامورزاده، سهراب‌ کاشانی، ناتالی پرشویتس و رضا حائری
 
 کیوریتور: الهام پوریامهر
 
 
گشایش: ۳ خرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۸:۰۰
پایان: ۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۳۹۶
 
 
گالری Ag
ساعات بازديد معمولی: ۱۲:۰۰ – ۲۰:۰۰
ساعات اجرای پرفورمنس ها: ۱۸:۰۰ ـ ۱۹:۳۰
برای شرکت در برنامه ها لطفا یک هفته قبل از افتتاحیه با گالری ای.جی تماس حاصل نمایید. لطفا تا قبل از ۲ خرداد ماه ثبت نام نمایید. 
 
ساختمان جدید گالری ای.‌جی: تهران، خیابان کریمخان،
خیابان عضدی جنوبی، پلاک ، (ت) ۱۷۴۸ ۲۶۸۵ ۲۱ ۹۸+
 
www.aggalerie.com
 
 
 
کلوپ ۲۹
 «کلوپ ۲۹» پلتفرمی موقت است که به بازنگری فضاهای نمایشگاهی میپردازد. بخش اول این پروژهی پژوهش محور با همکاری هنرمندان ایرانی و کانادایی اجرا می شود و شرایط متفاوتی را به منظور تجربه بینندگان و مشارکت کنندگان در فضای نمایشگاهی فراهم می کند. پروژه، شامل چیدمان و برنامه های پرفورماتیو و گفتمانی است.
 
«کلوپ ۲۹» روایت ها و آرشیو جمع آوری شده درباره «باشگاه رشت ۲۹» را بازخوانی می کند. این فضای هنری را که  کامران دیبا (معمار)، پرویز تناولی (مجسمه ساز) و رکسانا صبا (موسیقیدان) در سال های ۱۳۴۹- ۱۳۴۶در تهران برپا کردند، را می توان اولین فضای غیرانتفاعی هنری در ایران نامید. ایده اولیه این فضا فراهم کردن پاتوقی برای دورهم جمع شدن، خوردن و آشامیدن، مطالعه و تبادل دیدگاههای فرهنگی و هنری هنرمندان رشته های مختلف بوده است. این فضای منحصر به فرد دارای نمایشگاه دائمی و برنامههایی چون شب شعر، بازی، نوازندگی، اجرای تئاتر و استودیو هنرمندان بوده است. اولین حراج آثار هنر ایران در این باشگاه برگزار شده است.
 
پروژه «کلوپ ۲۹» شامل چیدمان و برنامه های پرفورماتیو چون: «تقریب، رشت ۲۹»، «تاریخ باشگاه رشت ۲۹»، «سخنرانی پشت پرده»، «بچه ادیسه»،«دروازه»، «میان پرده هایی به یاد زاون هاکوپیان»، «انگشت و غذا و گلها»، «کارگاه وزنه برداری با سوپر سهراب»، «مصاحبه خوانی»، «ویدئو های بی صدا»،«گذر و درنگ: ملاقاتی دوباره با معماری ایران»، «شعرخوانی»، «خواندن مجله های دهه ۴۰ شمسی» و «کارگاه آموزشی» می باشد. (چیدمان و مفهوم برنامه توسط کلی لایکن انجام شده است)
 
«کلوپ 29» در تهران با حمایت اصلی «گالری ای.جی» و حمایت ها و همکاری های «موسسه غیرانتفاعی کاف»، «to elaborate; discenter for curatorial projects» (کانادا)، «BC Arts Council» (کانادا) و «Canada council for the Arts» (کانادا) تحقق یافته است.
 
 
 
برنامه ها: (زمان اجرای برنامه ها از ساعت ۶:00 تا ۷:30 بعد از ظهر می باشد)
 
برنامه شماره ۱ (۳ خرداد و ۱۰ خرداد ۱۳۹۷)
«بچه ادیسه»، «تاریخ رشت 29»، «تقریب، رشت ۲۹»، «مصاحبه خوانی» و «انگشت و غذا و گلها»
 
برنامه شماره ۲ (۴ خرداد و ۱۷ خرداد ۱۳۹۷)
«بچه ادیسه»، «سخنرانی پشت پرده»، «خواندن مجله های دهه 40 شمسی»، «کارگاه آموزشی» و «انگشت و غذا و گلها»
 
برنامه شماره ۳ (۱۱ خرداد و ۲۴ خرداد ۱۳۹۷)
«کارگاه وزنه برداری با سوپر سهراب»، «شعرخوانی»، «ویدئو های بی صدا»، «میان پرده هایی به یاد زاون هاکوپیان» و «انگشت و غذا و گلها»
 
برنامه شماره ۴
«گذر و درنگ: ملاقاتی دوباره با معماری ایران» شامل ویدئو، مستندات و سخنرانی هایی از «فریار جواهریان» (چهارشنبه ۹ خرداد)، «ایرج کلانتری» (چهارشنبه ۲۳ خرداد) و «محمدرضا حائری» (چهارشنبه ۳۰ خرداد) می باشد.
•        
 
• با توجه به محدودیت تعداد افراد در برنامه ها، لطفا برای ثبت نام در هر برنامه با شماره تلفن ۲۶۸۵۱۷۴۸ گالری ای.جی تماس حاصل نمایید.
 
 
گفتگو با هنرمندان و کیوریتور: شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷، ساعت ۶:00 بعد از ظهر، ساختمان جدید گالری ای.جی
برای اطلاعات بیشتر:
www.aggalerie.com
www.ka-af.org
www.club29.ca

افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی