جستجو:
در:

آبسنگ

نگارخانه بهنام دهش‌پور

24 خرداد 1397
تا 29 خرداد 1397
16 تا 20 (افتتاحیه)
9 تا 15 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشی

هنرمندان

مظاهر آذرپی


 

آثار نقاشی«مظاهر آذرپی» درنگارخانه بهنام دهش‌پور به نمایش در می آید.
نمایشگاه آثار نقاشی«مظاهر آذرپی» در روز پنجشنبه 24خردادماه در نگارخانه بهنام دهش‌پور با نمایش 30 اثر آغاز به کار خواهد کرد. «آبسنگ» نام مجموعه‌ای از آثار نقاشی مظاهر آذرپی با سبک ناتوراليسم (طبيعت گرايي) است که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.
به گفته محمد هادی فدوی (نقاش برجسته):« مظاهر آذرپی هنرمندی پویا و تلاشگر است. نقاشی‌هایی بر بوم و کاغذ ساخته و نیز تندیس‌هایی ویژه ایجاد کرده. او با آب و رنگ حکایت دیگری را بیان می‌کند و فضاهای جانداری را با حذف زواید و ساده کردن درخت و سنگ و خاک و آب بر بستر کاغذ نقش می‌کند؛ در کارهایش زمان را متوقف می‌ کند تا ما را با تجربه خودش از طبیعت آشنا کند و در ورودی به این جهان اثیری را به روی ما بگشاید. می‌خواهد که ما هم در لذت زیستن با هستی که او دیده است شریک شویم...»
مظاهر آذرپی در خصوص آثار خود می‌گوید: « آثار نقاشی، طراحی و مجسمه های من به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند: یکی آثاری که تحت تأثیر نقاشی ایرانی ولی با رویکردی مدرن بوجود آمده‌اند و دیگری آثار آبرنگ که رویکردی طییعت گرایانه دارند. اين نمايشگاه حاصل آثاري با ابزار آبرنگ از مناظر طبيعت است. علت انتخاب آبرنگ، لطافت و سادگي و در عين حال قابليت بيان بالا و در ضمن سهولت حمل و نقل به طبيعت و استفاده آسان آن در شرايط خارج از كارگاه بوده است. در موضوعات مورد نظر نيز همگي از طبيعت زيباي ايران استفاده شده و محوريت آن روكاره‌ها و بازي هاي متقابل آب و سنگ بوده است كه بيانگر قدرت و تأثير آب با همه ملايماتش بر روي سنگ سخت مي باشد...»
مظاهر آذرپی، متولد سال 1344 در شهر اراک، نقاش و مجسمه ساز، و دانش آموخته رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی و رشته انیمیشن از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر در مقطع کارشناسی ارشد است. 
این هنرمند تاکنون، نمایشگاه‌های انفرادی متعددی در گالری‌های خصوصی و دولتی شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و اراک برگزار کرده و در تعدادی نمایشگاه گروهی و جشنواره و بی‌ینال نیز در داخل و خارج از کشور نیز شرکت کرده است. 
لازم به‌ذکر است بخشی از عوايد حاصل از اين نمايشگاه صرف تأمين هزينه دارو و درمان بيماران مبتلا به سرطان خواهد شد.
گشایش: پنجشنبه 24 خردادماه ساعت ۱۶ - ۲۰
بازدید از نمایشگاه: 27 الی 29 خردادماه، ساعت 11-19  
نگارخانه بهنام دهش‌پور: خیابان شهید لواسانی(فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان(فروردین سابق)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک ۱۳.
شماره تماس : ۷۵۴۰۹ داخلی ۲۱۱(ساعات اداری 8-16)

 


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی