جستجو:
در:

بهار شیراز

نگارخانه لاله

15 تیر 1397
تا 02 مرداد 1397
16 تا 20 (افتتاحیه)
9 تا 19 (غیرافتتاحیه)


 

«بهار شیراز» عنوان نمایشگاه گروهی آثار تعدادی از هنرمندان جوان شیراز است که به انتخاب همایون سلیمی، رضا خدادادی و علی جهانگرد گردآوری شده و در نگارخانه لاله برگزار می شود. 

این نمایشگاه نام و مفهوم خود را از ایده‌هایی گرفته که یکی از آرمان های آن تعالی و ارتقاء هنر ایران است؛ بدون وابستگی به هیچ‌یک از جریان‌ هنری و فکری و پیش درآمدی است بر زمینه‌ سازی برای نمایاندن آفرینش‌های نوین نقاشی هنرمندان جوان شیراز و ظهور نسل جدیدی از هنرمندان را نوید می‌دهد که برآنند محدودیت پذیری گفتمان‌های هنری غالب را به چالش کشند. 

بیش از 40 اثر نقاشی در این نمایشگاه ارائه می شود که یکی از جنبه‌های قابل‌توجه آن، تنوع موضوعی و تکنیکی آثار است. برخی از آثار، تصویری از میراث هنری عمیق بومی و ایرانی را در خود دارد درحالی ‌که برخی دیگر خارج از سنت‌های قومی محلی، شخصی نگاری شده‌اند. بدین‌سان در آثار این هنرمندان، نشانه‌هایی از فرهنگ، اقلیم و پیوستگی گذشته و حال وجود دارد و بازتابی است از تخیل و پندارهای آنها.

 «بهار شیراز» بهانه‌ای است برای دیده شدن بخشی از هنرمندان جوان شیراز و آثار آن‌ها.

هنرمندان:

سـمیرا اسـفندیاری،سـپیده امـیدوار،مـریم پـورجم،فـائـزه تـقویان،شمیم برزگر، فرزانه چوپانی نژاد، هانیه حجازی فر، اشرف حیاتی، حمید رضا خانلویی، زهرا درویشی، مهتاب رضایی، پریسا رنجبر، بهار سبحان زاده، مهناز سوارکوب، نازنین شعائی، علی شـیری، فـهیمه فـرازنده، مـهسا فـلاحیان، مـرضیه کـازرونـی،سمانه کاظمی، سمیه کاظمی، سمانه کریمی، شمیم کـشاورزی، شـیدا مـحمودی ابـهری، سلمان مهذبیه، شهرزاد معین،  پـریچهر نـظامی، مهوش نظریه

 

 

نمایگشاه بهار شیراز روز جمعه 15 تیر1397 از ساعت 16 تا 20 با حضور هنرمندان گشايش خواهد یافت و برای بازدید تا 2 مرداد ماه به استثنای ایام تعطیل از ساعت 9 تا 13 و 14 تا 19 و روزهای پنجشنبه تا ساعت 13 ادامه خواهد داشت. 

نگارخانه لاله در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله قرار دارد.


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی