جستجو:
در:

فضای باز

گالري سيحون

15 تیر 1397
تا 27 تیر 1397
16 تا 20 (افتتاحیه)
11 تا 19 (غیرافتتاحیه)


 

 

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان" فضای خالی " در روز جمعه 15 تیر ماه در گالری سیحون از ساعت 4 الی 8 شب افتتاح خواهد شد. این نمایشگاه گروهی است و هنرمندان آن خانم صدیقه فتح اله زاده و آقای اورهان اموت از کشور ترکیه هستند
صدیقه فتح اله زاده متولد 1364 و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد از دانشگاه الزهرا است وی تاکنون نمایشگاهها انفرادی  در فرهنگسرای ملل و فرهنگسرای ارسباران داشته اندو در ورکشاب هاو نمایشگاههای گروهی در داخل و خارج کشور شرکت داشته اند.

اورهان اوموت متولد 1351 در دیاربکر ترکیه است و کارشناس ارشد از دانشگاه قاضی آنکارادر سال 1397 است

و تعداد بی شماری نمایشگاه انفرادی و گروهی در ترکیه ودیگر کشورها داشته اند.

وی در استیتمنت نمایشگاه گفته است :

آنها کسانی هستند حبس شده بین میلیونها سال نامعلوم با افکار تزریق شده محکوم به بودن و زیستن میان ترس ها و خطرهای ناشی از پذیرش این حیات.

دردهایشان را احساس میکنید؟ ناله هایشان را می­شنوید؟! یا تردید و نگرانی هایشان را؟

خواست ما تسلط بر آنها و احاطه اشان بوده و هست. بودنشان راهی­ست برای تزکیه افکارمان.آتش درونشان را می­بینید؟ آنها را به تاریکی که از آن آمده­اند سوق ندهیم ؟! صدای درونشان مروری­ ست بر دوره ی تاریک زندگیشان. با سمفونی دردناک زندگی در فضاهای خالی، عریانی روحشان را می­شود نظاره کرد.فریادشان نتهای موسیقی محبوبشان است.

سایه های وجودشان محو و جاریست بین شبهایمان. تحت فرمانمان فضاهای خالی جدیدی را ایجاد میکنند.روح نا ارامشان، با صفاتی نامعلوم و پریشان در خطر انحطاط بیشتر است. در حالی که تلاش می کنیم عدالت را به خودمان برگردانیم ، آنها به آرامی در قهوه ای مایل به قرمز، قرمز، زرد و آبی سرگردان می شوند. در این بند صداقت با از بین بردن معناهایی دیگرمعنای جدیدی را خلق می­کنیم.

آنها شکاف بین روزهای تاریک را پر می کنند.سایه ها نزدیکترند این بار.با روحی ناارام و عصیانگر، همچنان در تلاشند برای ایجاد فضاهایی باز برایمان.در این دنیای نابخشنده انها کسانی هستند که همواره استوارند برای نشان دادن روزنه ای امید.

ریشه های امیدشان متصل به انسانیتیست خفته.برایشان زیستنی جز شکل زیست حقیقیشان شکننده و کشندست.

امید به بودن و ماندن را از همنوعان خود گرفته و تقدیس شده اند.

تمام این تصاویر  مروری­ست بر زندگی مان.

آنها همیشه محکوم بود ه اند بر خشم انسانهایی که خواستشان اینگونه زیستن بوده است.

برای روح و جانی  دوباره دادن بر این انسانها باید زیست.

از شما دعوت می کنیم که تجدید نظری کنید در مورد فضاهای سنتی و عمومی و بدانید که "فضای خالی" یک روند دوستانه اما تهدیدی است برای ما.

 این نمایشگاه تا 27 تیرماه ادامه دارد .

بازدید هر روز ازساعت 11 صبح الی 7 عصر

گالری روزهای دوشنبه تعطیل است

جمعه ها از 4 تا 8 شب

آدرس : خیابان وزرا ،کوچه چهارم پلاک 11

تلفن :88102422


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی