جستجو:
در:

شرابه های یک ذهن رنگی

گالری سایه

22 تیر 1397
تا 27 تیر 1397
17 تا 22 (افتتاحیه)
11 تا 20 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشی

 

گالری سایه در هفته پیش رو میزبان نمایشگاه انفرادی آثار نقاشیِ خانم افسانه مسگرزاده، تحت عنوان "شرابه های یک ذهن رنگی" است. مسگرزاده در این باره گفته است:
همیشه قطرات و ریزش آنها برایم پر از رمز و راز بوده اند و مرا برای کشف تصویر جدیدی که سر راهشان خلق میکنند همراه خود برده اند. 
باران اتفاق خیس دیگریست که همچون شب ماه کامل برایم سرشار از الهام بوده و هنر را در خونم میجوشاند و سرریز میشود.
سفر موجود شدن ما نیز از قطره ای آغاز شده و نشانه ای از حرکت است تداعی مثل ضربان قلبم گاهی تند تند و گاهی آهسته ... آهسته 
از طرفی اشک تعبیری از اوج ارتفاع و خلوص روح آدمی است که از دریچه ی چشم شرابه میکند وخود سرشار از استعاره و ابهام است مملو از سر خوشی یا لذت و یا شاید از درد و غم و پریشانی یا حتی هردو! 
تعبیر دیگری  از قطرات در حال بارش ازمنظر بهوشیاری اشاره ای  به هم اکنون و در لحظه بودن است زیستن همین لحظه و همین جا!
در این مجموعه و در این دوره آثارم با تمام حس های خود خندیدم و لذت برده و درد کشیده ام و خیس گریسته ام در کنون...
نقوش فیگوراتیو، اشکال و مفاهیم  شاعرانه ،خط، رنگهای روایتگر دغدغه های اصلی من در فرایند خلق بوده اند. 
در فرآیند کشف و شهود ،تفسیر مفاهیم روانشناختی رنگی احساسات و زبان بدن فیگورها ، عمیقا مرا در انعکاس خود یاری داده اند. جهت  بیان دغدغه ها و خلق و خوی خود  با بهره گیری ترکیب رنگی  با قرمز، نارنجی، زرد و آبی ها منعکس شده ام. 
در این مجموعه شما به بازدید روانشناختی-ادراکی نجواهای شخصی، هنری من  که طی 2 سال اخیر از شخصیت ها، فیگورها و رنگ های روایتگر انتزاعی و اشکال شاعرانه در سبک اکسپریوفوویسم (سبک ابداعی هنرمند) که از تلفیق سبک و کنش اکسپرسیونیسم و فوویسم است خواهید رفت و شما را دعوت به همراهی احساسات یک  ذهن رنگی میکنم  همین لحظه و همین جا!
افتتاح اين نمايشگاه در روز جمعه 22 تیرماه مى باشد كه علاقه‌مندان مى توانند از ساعت 17 الی 21 در مراسم افتتاحیه نمایشگاه حضور به هم رسانند. گالری سایه در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم پلاک 21، تا 27 تیرماه همه روزه از ساعت 11 تا 20  پذیرای علاقه مندان و هنردوستان خواهد بود. شماره تماس گالری نیز 88827886 می باشد.


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی