جستجو:
در:

نمایشگاه نقاشی های" نینا رستگار"

گالري سيحون

12 مرداد 1397
تا 17 مرداد 1397
16 تا 20 (افتتاحیه)
11 تا 19 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشی- ویدئو- پرفورمنس

هنرمندان

نینا رستگار


 

 

نمایشگاه نقاشی های" نینا رستگار"

بدون عنوان

همراه با ویدئوآرت و پرفورمنس

با موسیقی  فرهاد وزیری

نمایشگاه نقاشی های نینا رستگار با عنوان" بدون عنوان " در روز جمعه 12 مرداد ماه از ساعت 4 تا 8 شب در گالری سیحون افتتاح خواهد شد. خانم نینا رستگار متولد 1367 است و کارشناس گرافیک است.

تا کنون تعداد زیادی نمایشگاه نقاشی گروهی و مجسمه های پوشیدنی در پاریس و لندن و میلان و ونکور و تورنتو و استانبول و تهران داشته اند.کسب مقام سوم نقاشی اکرلیک در یورو اکسپو آرت- 2017 درایتالیا و برگزاری ورکشاپ آبرنگ - 2018 در کانادا ونیز چاپ دو اثر آبرنگ در کتاب گزیده آثار نقاشان آبرنگ ایران  (باغ ایرانی1396 – شهر هشتم ) از دیگر فعالیتهای او است.

 در این نمایشگاه تعدادی از اثار نقاشی و مجسمه  هنرمند به همراه نمایش ویدئو آرت به نمایش گذاشته خواهد و همزمان با افتتاحیه اجرای موسیقی زنده متناسب با اثار هنرمند توسط فرهاد وزیری و نیز پرفورمنسی توسط پیمانه سیقلان  و نیوشا شهیدان اجرا خواهد شد.

در استیتمنت نمایشگاه که نیلوفر کرانی زاده درباره اثار هنرمند نوشته اند امده است :

"بدون عنوان"، عنوان نمایشگاهی است که به اندازه تمامی احساسات ناخوشایند حاصل از تبعیض و بی رحمی­های آدمی می­توان بر آن اسم گذاشت. این نمایشگاه بیان گله مندی هنرمند از نگاه­های چرکین و کلام کدری است که به درد، نادیده گرفته شدن، تبعیض و آزارهای جسمی و روانی می انجامد.

نینا رستگار سعی دارد در این نمایشگاه که آمیزه­ای از نقاشی، حجم و موسیقی - که به طور ویژه برای آثار او ساخته شده – یادآوری کند سهم تک تک ما را در سرنوشت پیچیده و ناخوشایندی که خودمان برای خود و هم- دیگر رقم می­زنیم. از دیدگاه هنرمند رنج ما و تبعیض از هر نوع، حاصل زخم­هایی است از افکار آلوده شده به کلماتی که آنها را ساده می­انگاریم.

من و تو نمی­دانیم چگونه بر خود و دیگری کلاممان که ساده ترین اما مهم­ترین ابزار ارتباطی ماست، ضربه می­زنیم. خوب نگاه کن! حاصل تمام احساسات آشفته­ای که نینا رستگار با ظرافت و صداقت به تصویرشان کشیده؛ جایی، در بخشی از وجود من و تو، و در لابه­لای خطوط صورتمان پیداست. اما شاید لازم باشد دیگری آئینه ما شود؛ آنچه می­بیند فریاد بزند تا بشنویم و ببینیم...

پس نگاه کن! کلام تو فکر توست؛ حواسمان باشد!  زخمی نزنیم که حاصل دردش خود ما باشیم...

 این نمایشگاه تا روز چهارشنبه 17 مرداد ماه ادامه دارد

بازدید  برا ی عموم رایگان و هر روز از ساعت 11 صبح الی 7 عصر

روزهای دوشنبه گالری تعطیل است

آدرس: خیابان وزرا ،کوچه چهارم پلاک 11 


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی