جستجو:
در:

دوزخ، برزخ، بهشت

گالري گلستان

11 مهر 1393
تا 16 مهر 1393
16 تا 20 (افتتاحیه)
16 تا 20 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشي

شيرين محسني‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار بخش هنرهاي تجسمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره نمايشگاه «دوزخ، برزخ، بهشت» اظهار کرد:‌ درآثار من شاهد تمام روزهاي سال هستيم. من در اين آثار برشي از زندگي خود را به نمايش گذاشته‌ام و دريچه روح خود را به روي بيننده گشوده‌ام.
او افزود: نقاش بودن صرفا آناليز رنگ‌ها نيست يا مثل يک عکاس، استاد ثبت لحظه‌ها. نقاش لحظه‌ها را شاعرانه‌تر مي‌کند و اين بيننده است که از هر عکس‌العملي، تعبيري خاص را به صرف تمام غرايز و فرهنگ و مصائب و مسائل خود برداشت مي‌کند. انتخاب اين سبک و گرايش به آن به خاطر آني شدن تجربه‌هايي است که هر لحظه موجب غافلگيري و اتفاق تازه و بديل است و اين بکر بودن و حتي ايجاد اشکال اتفاقي بسيار جاي اغماض دارد که هر کس خود را با ناخودآگاهش روبرو مي‌بيند.
محسني‌نسب در ادامه گفت: شيوه کار در اين پروژه به صورت چيدمان بوم‌ها بر روي زمين بوده و آن‌ها از طرف بالا که سبب تسلط بيشتر بر کار بوده هدايت شده‌اند. رنگ‌ها رقيق و در جايي به صورت جرمي و بسيار آني گذاشته شده‌اند و در اين بوم‌ها که از قبل با مواد مختلفي مثل چسب چوب و شن زيرسازي شده‌اند بافتي ناخودآگاه به وجود آمده است که چشم‌مان به اشتباه به بازسازي اشکالي در آن به جستجو مي‌پردازد و حتي ممکن است آن را در گوشه‌اي از رنگ‌ها و فرم‌هاي بافت‌دار بيابد.
اين هنرمند ادامه داد: من هم به رسم همه، صبح هر روز بيدار شدم و به اتاق کوچک کارم رفتم، اما اين‌بار نه با قصد قبلي يا با اتودي براي نقاشي؛ فقط به صرف لذت بردن و تخليه هيجان.
نمايشگاه «دوزخ، برزخ، بهشت» روز جمعه 11 مهرماه در گالري گلستان به نشاني دروس، خيابان کماسايي، شماره 34 افتتاح مي‌شود و از ساعت 16 تا 20 ميزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

 


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی