جستجو:
در:

تکیه دولت

موزه‌‌ی عکسخانه‌ی شهر

20 شهریور 1397
تا 19 مهر 1397
16 تا 19 (افتتاحیه)
9 تا 18 (غیرافتتاحیه)
مدیا: عکس

هنرمندان


 

نمایشگاه عکس تاریخی «تکیه دولت»
نمایشگاه عکس تاریخی «تکیه دولت»؛ روایتی از تاریخ، تعزیه و معماری،  از روز سه شنبه 20 شهریور ماه 1397 مقارن با اول محرم 1440 هـ.ق، ساعت 16 در موزه عکسخانه شهر افتتاح میشود.
این نمایشگاه حاصل چند سال پژوهش کتابخانه ای است که به کوشش منصور کرمزاده شیرانی گردآوری شده است. منصور کرمزاده شیرانی پژوهشگر حوزه معماری و نویسنده مقالات متعددی است.
در این نمایشگاه بیش از 50 قطعه عکس و نقشه های هوایی تطبیقی از تکیه دولت تهران به نمایش گذاشته خواهد شد. 
تکیه دولت بنایی است که به دستور ناصرالدین شاه و به منظور اجرای مراسم تعزیه و برگزاری آئینهای سوگواری و روضه خوانی در ایام محرم در تهران قدیم برپا شد و تا پایان دوره قاجار به عنوان یکی از نمادهای شهر تهران محسوب میشد. تکیه دولت نه تنها به لحاظ معماری و جنبههای تاریخی بلکه از لحاظ اجرای مراسم با شکوه تعزیه نیز دارای اهمیت خاصی بودهاست. این عکسها توسط عکاسان ایرانی و خارجی دوره قاجار به تصویر کشیده شده اند.
علاقهمندان برای بازدید میتوانند تا روز پنجشنبه 19 مهر 1397 در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 13 و 14 تا 18 و پنج شنبه از ساعت 9 تا 13 به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88848993 تماس بگیرند یا به نشانی اینترنتی موزه www.iranphotomuseum.com  مراجعه کنند.

 


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی