جستجو:
در:

نمايشگاه گروهي جنگل (شماره‌ي 4) ، مطالعه

گالري زيرزمين دستان

15 آذر 1392
تا 24 آذر 1392
16 تا 20 (افتتاحیه)
11 تا 19 (غیرافتتاحیه)


 
 
منظور از مطالعه[Study] فرآيندي پيش از توليد هنري است که يک ايده هنري در خلال آن شکل مي گيرد . 
شايد ترجمه دقيقي براي Study ، آنگونه که اين نمايشگاه آنرا دنبال ميکند ، در فارسي بدست نيايد : مطالعه ، بررسي ، اتود ... واژه Study در بر گيرنده همه اين مفاهيم است .
اتود [ etude ] در موسيقي به قطعاتي اطلاق مي شود که براي تمرين نوازندگان توسط آهنگسازان تنظيم مي شده است . بسياري از اين اتودها خود در بستر زمان تبديل به قطعات مهمي شده اند مانند اتودهاي شوپن .
نمايشگاه حاضر گردآوري مطالعه[Study] هاي هنرمندان مختلفي است که در آنها شکل گيري يک مفهوم يا عنصري خاص که به دفعات در کارهاي هنرمند تکرار شده است را مي توان پي جويي کرد: پيرمردي خميده در حال عکاسي ،سگي که زوزه مي کشد ... 
هنرمند از طريق اين مطالعه[Study] ها با بکارگرفتن بهانه هاي اتفاقي" بيروني " که در مسير نگاهش قرار مي گيرند ، تلاش مي کند که ارتباطي گمشده را در دنياي " دروني " خود پي جويي کند . دقت کردن در آنها مسير ذهن هنرمند را ، و مشق او را براي رسيدن به يک اثر ، بر ما روشن مي کند . 
مطالعه[Study]  سفري بظاهر اتفاقي در مسير نامتعين احتمالات است . دستمايه ها و بهانه هاي بسيار ساده و درمواردي پيش پا افتاده دارد : از يک تصوير يا يک وضعيت يا يک واژه شروع مي شود و با تلاش و ممارست به چيزي غالبا" ، کاملا" ، متفاوت از مفهوم اوليه بدل مي گردد .
مطالعه[Study] ها حرکتي دروني در مسير کشف و شهود هستند . هنرمند از اين طريق با ضمير ناخودآگاهش درگير مي شود . در واقع مطالعه[Study] در بسياري از موارد شخم زدن در تمام آن چيزهايي است که ما حتي از نزديکترين کسان خود ، آنها را ، پنهان مي کنيم : "کشف سويه پنهان ما "
 
رامين دهدشتيان پاييز 92
 
 
هنرمندان:
مصطفي چوبتراش، بهرام دبيري، رامتين زاد، مرتضي زاهدي، علي زنجاني، محمدرضا شاهرخي نژاد، داوود شهيدي، اشکان عبدلي، نريمان فرخي، کاوه گلستان، حسين ماهر، بهمن محصص، منوچهر معتبر، سروش ميلاني زاده، محسن وزيري مقدم، پيمان هوشمندزاده
 
نمايشگاه گردان: م.شاهرخي نژاد، رامتين زاد
 

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی