جستجو:
در:

چند روايت از کتاب مقدس

گالري طراحان آزاد

10 بهمن 1393
تا 15 بهمن 1393
16 تا 20 (افتتاحیه)
16 تا 20 (غیرافتتاحیه)
مدیا: نقاشي

هنرمندان

زرتشت رحیمی


ند روايت از کتاب مقدس نمايشگاهي است که در آن نقاش سرعت فاصله گرفتن هنرمندان امروزي از نقاشان گذشته در مقابل منابعي مثل اسطوره مذهب و ماورا را به روشني نشان ميدهد.
و بيننده را به باز نگري جزيياتي از چندين و چند تصوير باقي مانده در ذهنش از اين دست سوژه ها فرا مي خواند، و پس از آن بازي آغاز مي شود.
امور ماورايي گاهي در جزييات، مفاهيمي فردي و نسبي است، که لزوما به بحث هاي با پايان نمي انجامد. ولي گستردگي زبان تصويري در نقاشي هاي زرتشت رحيمي، از حروف لاتين تا فارسي گرفته تا علايم و نشانه هاي زندگي امروزي، رنگ هاي شفاف، ترکيب بندي هاي اغلب متمرکز و بدون پرسپکتيو، هاله هاي نور، باغ و بهشت، گياهان مينياتوري، حيوان ها با نمادهاي تقدس، همه و همه در کنار عناوين آثار، اين فرصت را به مخاطب ميدهد که در جايي کد هاي آشنا، شخصي و دلخواه خود را با آنچه مي بيند پيدا کند.
از اين منظر روايت رحيمي بر خلاف آنچه از اين دست آثار مي شناسيم تحميلي و يک طرفه نيست. مشارکت بازيگوشانه اي با سمبل هاي آشنا و نا آشنا صورت مي گيرد که مجموعه کار را به راحتي پذيرفتني و دلچسب مي کند.
الهام اعتمادي 26 ژانويه 2015 استراسبورگ
 


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی