جستجو:
در:

جهان موازی

اصفهان

گالری گذار

13 مهر 1397
لغایت 07 آبان 1397
۱۶ تا ۲۱


شهرزاد امين:

جهان پر از رویداد هایی است که مارا به شگفتی و حیرت وا می دارد و انسان در مقابل این رخداد ها فقط می تواند نظاره گر باشد
❖ محور کارهای من توجه به مسائل اساسی اجتماعی همچون دمکراسی، حقوق بشر، برابری، سرمایه داری، مهاجرت و تکثیر در عقاید اجتماعی است. امیدواریم مجموعه " شاهدان " مارا عمیقاً تحت تأثیر قرار داده و یادآوری ارزش های مشترک انسانی ما همچون عدالت، صداقت، گذشت و نجابت باشد." شاهدان" الهام گرفته شده از دوازده پیکر تراشه هستند که به صورت جمعی با نام تل اسمار هاراد" شناخته می شوند. شهرت این پیکر تراشه ها چشمان باز و حس توجه متواضعانه آنهاست.
❖ حس سادگی در این مجسمه ها دریچه ای وسیع بر روی ذهن ما باز می کند و آن را به چالش می کشد. ما می توانیم معصومیت و همدردی را در عمق نگاه خیره ی آن ها بینیم که به ما وا میگذارند تا کجا در احساسمان سفر کنیم. با سخت "شاهدان" سعی دارم خود را در چشم انسان های دیگر قرارداده تا عقاید خود را به چالش کشیده و درد، غم، امید، فقدان و آسیب پذیری شان را احساس کنم.
❖ تمام تلاش من ارایه احساسات مختلف با حداقل تغییر در حالت صورت بوده است. این مجسمه ها برآنند تا مخاطب را متاثر ساخته و احساسات درونی آن ها را برانگیزند. آن ها هیچ هویت مشخصی نداشتند و سنبل انسان های متفاوتی هستند که احساسات خود را از آنچه در این زندگی شگفت انگیز نظاره گر هستند، منتقل می کنند. حالت چهره، نگاه خیره  و چشمان باز نشانگر واکنش آن ها به جهان است.
❖ من مخاطب را به تجربه عواطف "شاهدان" دعوت می کنم و آن ها را با حل معمای "شاهدان" به چالش میکشم که چرا خیره اند؟ چرا متعجب اند؟ و شاهد چه هستند؟

 

محمد كرمی‌پور:

طبیعت بکری که یادآور حضور آدمیست ؛
مشابه دیده شدن چند سنگ منقل شده در جنگل ، یا پوکه ی دولول.

 


افتتاحیه‌های همزمان

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی