جستجو:
در:

رخدادها

موزه عکسخانه شهر در کارگاهی دو روزه به سراغ دو تن از استادان عکاسی ایران رفته است؛ «شش دهه عکاسی» با کامران عدل و «نقد عکس» با کاوه فرزانه

نشست"جایگاه نقد در آموزش هنر و پرورش منتقدین آکادمیک هنر" با سخنرانی دكتر محمدرضا شریف‌زاده برگزار می‌شود.

گروه فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی واحد 6 با همکاری انجمن منتقدین هنرهای تجسمی ایران و با رویکرد گسترش و توجه به تحولات هنری معاصر میزبان کارگاه چهارده جلسه‌ای با عنوان «هنر معاصر» خواهد بود.

کتاب سال «پیش‌نگاه» کارنامه‌ی گالری‌های تهران در سال 94 است و تصاویر و اطلاعات 1272 هنرمند را گرد آورده است. این کتاب 300 صفحه و شامل متونی از لیلی گلستان و مژگان قدوسی (مدیر مسئول و صاحب امتیاز پیش‌نگاه) است و در قطع رحلی بزرگ رونمایی می‌گردد.

نشست خبری نمایگاه عکس های رضا کیانیان با عنوان "دچار آبی بیکران" با حضور این هنرمند و وحید ملک مدیر آرت سنتر برگزار شد.

چیستی طراحی/گفتگوی رضا لواسانی و بهرام کلهرنیا پیرامون طراحی/پنجشنبه ٧ بهمن ماه ١٣٩٥/ساعت ٦ عصر/کریم خان،ابتدای عضدی(آبان جنوبی)،کوچه ارشد،شماره ٧،گالری آ،کافه آ/ورود برای عموم آزاد است.

دکتر محمدرضا مریدی مدرس دانشگاه هنر تهران و پژوهشگرجامعه شناسی و اقتصاد هنر در دومین نشست از مجموعه "مطالعات تاریخ هنر ایران" که از سوی "منتقدان هنرهای تجسمی ایران" برنامه ریزی شده، در گفتاری با عنوان " تحلیل گفتمان به مثابه روشی در تاریخ نگاری هنر" با اشاراتی به نظریه سبک هنری و محدودیت‌های این دیدگاه برای تاریخ نگاری هنر معاصر؛ تحلیل گفتمان به عنوان رویکردی در مطالعه تاریخ هنر مورد تاکید قرار می‌گیرد.

آیین رونمایی از سه کتاب مکتب نقاشی خیالی ساز شهره به قهوه‎خانه ای عصر دوشنبه چهارم بهمن ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‎شود.

بهنام كامرانی نقاش، مدرس و پژوهشگر هنر ، یكشنبه 26 دی در نشستی با عنوان «هنرمند و گفتمان فرهنگى / خود نگاره ها»، سیر تحول و ساز و كار هنر معاصر ایران را بر اساس تجربه ى شخصى و مطالعات میدانی خود واكاوی خواهد كرد.

داورى دوسالانه چاپ دستى ٢٦ با معرفى ٥٦ اثر پايان يافت. هيئت داوران اولين دوره دوسالانه با معرفي نهايي جمعا ٥٦ اثر برگزيده در هر دو بخش موضوعي و آزاد، تركيب نهايى نمايشگاه دوسالانه را مشخص كردند.

به گزارش روابط عمومی پرسبوک، ندا درزی - طراح پرسبوک - گفت: سال ١٣٩٥ برای هفتمین دوره پیاپی، شاهد برگزاری سالانه هنر معاصر پرسبوک هستیم. این دوره نیز مانند برنامه‌ریزی دو دوره ى پیشین بر تمرکز و تاثیر علم بر هنر و نیاز زیست‌محیطی پایه‌ریزی شده است.

جلسه توجیهی نمایشگاه « مرز » با حضور آقایان حمید سوری - سیامک دل زنده درگالری ابد

سخنرانان: احمد رویایی، نوش‌آفرین انصاری، محمدابراهیم جعفری، زهرا فرمانی، محمد هدائی، زهره قائینی، اکبر نیکانپور، آذین اقلیدس و اجرای پرفورمنس توسط حافظ میرآفتابی

علی رغم آنکه چاپ دستی برای هنرمندان تصویرگر و نقاش حائز اهمیت بسیار است، در بازار هنر ایران توجهی درخور به این مدیوم هنری نمیشود. حال آنکه در عرصه ی جهانی هنر و بازار جهانی آن، این چنین نیست و امیدواریم شاهد روزی باشیم که درایران نیز چاپ دستی به جایگاه اصلی خود در میان دیگر زمینه های هنرهای تجسمی برسد؛ چرا که علاوه بر جنبه ی هنری این حرفه، اقتصاد و بازار هنر مربوط به آن نیز حائز اهمیت است.

دبیر جشنواره: مهرداد ختایی دبیر اجرایی: سلیمان محمدی هیئت داوران: عبدالحمید پازوکی، دکتر همایون سلیمی، شهروز صدر فرزانه، احمد وکیلی و رضا هدایت

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی