جستجو:
در:

رخدادها

بهنام كامرانی نقاش، مدرس و پژوهشگر هنر ، یكشنبه 26 دی در نشستی با عنوان «هنرمند و گفتمان فرهنگى / خود نگاره ها»، سیر تحول و ساز و كار هنر معاصر ایران را بر اساس تجربه ى شخصى و مطالعات میدانی خود واكاوی خواهد كرد.

داورى دوسالانه چاپ دستى ٢٦ با معرفى ٥٦ اثر پايان يافت. هيئت داوران اولين دوره دوسالانه با معرفي نهايي جمعا ٥٦ اثر برگزيده در هر دو بخش موضوعي و آزاد، تركيب نهايى نمايشگاه دوسالانه را مشخص كردند.

به گزارش روابط عمومی پرسبوک، ندا درزی - طراح پرسبوک - گفت: سال ١٣٩٥ برای هفتمین دوره پیاپی، شاهد برگزاری سالانه هنر معاصر پرسبوک هستیم. این دوره نیز مانند برنامه‌ریزی دو دوره ى پیشین بر تمرکز و تاثیر علم بر هنر و نیاز زیست‌محیطی پایه‌ریزی شده است.

جلسه توجیهی نمایشگاه « مرز » با حضور آقایان حمید سوری - سیامک دل زنده درگالری ابد

سخنرانان: احمد رویایی، نوش‌آفرین انصاری، محمدابراهیم جعفری، زهرا فرمانی، محمد هدائی، زهره قائینی، اکبر نیکانپور، آذین اقلیدس و اجرای پرفورمنس توسط حافظ میرآفتابی

علی رغم آنکه چاپ دستی برای هنرمندان تصویرگر و نقاش حائز اهمیت بسیار است، در بازار هنر ایران توجهی درخور به این مدیوم هنری نمیشود. حال آنکه در عرصه ی جهانی هنر و بازار جهانی آن، این چنین نیست و امیدواریم شاهد روزی باشیم که درایران نیز چاپ دستی به جایگاه اصلی خود در میان دیگر زمینه های هنرهای تجسمی برسد؛ چرا که علاوه بر جنبه ی هنری این حرفه، اقتصاد و بازار هنر مربوط به آن نیز حائز اهمیت است.

دبیر جشنواره: مهرداد ختایی دبیر اجرایی: سلیمان محمدی هیئت داوران: عبدالحمید پازوکی، دکتر همایون سلیمی، شهروز صدر فرزانه، احمد وکیلی و رضا هدایت

"روش‌شناسی مطالعات تاریخ هنر ایران" ؛ اولین نشست از سلسله گفتارها در باب هنرهای تجسمی است که به منظور جبران بخشی از کمبودهای جدی مباحث آکادمیک پیرامون هنر تجسمی در داخل کشور، از سوی"منتقدان هنرهای تجسمی ایران" برنامه‌ریزی شده است. گفتار سیامك دل زنده اولین نشست از این مجموعه را شكل خواهد داد.

گذری بر منتخب اشعار محمد علی بهمنی از دریچه خوشنویسی معاصر ایران با حضور اساتید بنام این هنر

روز چهارشنبه 12 آبان ماه 95 نشست «عکاسی خبری، مستند و چالش‌های آن در جهان معاصر» در موزه عکسخانه شهر با حضور اسماعیل عباسی و محمد فرنود برگزار خواهد شد.

ارائه‌ای از ستاره فاتحی و شهرزاد ایران‌نژاد سه شنبه ۲۷ مهر۱۳۹۵، ساعت 19 در بنیاد لاجوردی

گالری هپتا از تاریخ 25 مهر تا 28 مهر رویداد چهار روزه‌ای را با نام «بررسی آیین‌های ایرانی ماه محرم» (هر روز از ساعت 17) برگزار می‌کند.

مراسم بزرگداشت زنده‌یاد منصور (حسن) ملکی، شاعر، منتقد و روزنامه‌نگار پیشکسوت، روز شانزدهم مهرماه، یک سال پس از درگذشت او و همزمان با زادروزش در بنیاد لاجوردی برگزار می‌شود. در این مراسم همچنین از آخرین کتاب ملکی با عنوان «اشاره با گوشه‌ی چشم؛ تلمیح در غزل‌های حافظ» رونمایی خواهد شد.

به مناسبت 500 سالگی درگذشت هرونیموس بوش، نقاش شهیر هلندی، و در ادامه نمایشگاههائی که در سراسر اروپا به این دلیل برگزار میشود، هنرمندان ایرانی باربد گلشیری و شهریار حاتمی، آخرین آثار خود را در قالب دو نمایشگاه انفرادی در شهر بروژ بلژیک به نمایش می گذارند.

«شن روان» پروژه‌ای است که در سال 2007 توسط سوزان وینچ، مورخ و مدرس نظریه هنر و هنر معاصر راه‌اندازی شد و در 9 سال گذشته با هدف ارائه نمایشگاه‌هایی در فرمت دی‌وی‌دی فعالیت می‌کرد.

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی