جستجو:
در:

نشست «روش‌شناسی مطالعات تاریخ هنر ايران»

يكشنبه 14 آذر 1395

نشست "روش‌شناسی مطالعات تاریخ هنر ایران" با گفتار سیامک دل‌زنده،  روز دوشنبه 15 آذر ساعت 17 در نگارخانه لاله برگزار می شود.
"روش‌شناسی مطالعات تاریخ هنر ایران" ؛ اولین نشست از سلسله گفتارها در باب هنرهای تجسمی  است که به منظور جبران بخشی از کمبودهای جدی مباحث آکادمیک پیرامون هنر تجسمی در داخل کشور، از سوی"منتقدان هنرهای تجسمی ایران" برنامه‌ریزی شده است. گفتار سیامك دل زنده اولین نشست از این مجموعه را شكل خواهد داد.
مدخل‌هایی چون‌ "مدرن"، "معاصر" و "نوگرا" و نحوه ارائه هنر معاصر ایران، خارج از مركزیتی كه با عنوان تاریخ هنر غرب از آن یاد می‌كنیم، در دوره ای كه منابع پژوهشی داخلی کم‌کم از پستوها بیرون می‌آیند و دسترسی به آنها آسان‌تر می‌شود و پراكندگی این محتوا ، ضرورت روش مندی در ارائه چنین مباحثی را یادآوری می كند. سیامك دل زنده در گفتار "روش شناسی مطالعات تاریخ هنر ایران" پیشنهاداتی را در این باب ارائه خواهد كرد.
در بخشی دیگر از این رویداد، كیانا برومند "بررسی انتقادی منابع مكتوب هنر ایران" را در همراهی با سیامك دل زنده پی می گیرد.
سیامک دل زنده، پژوهشگر و منتقد هنر، دانش‌آموخته دانشگاه کنکوردیا در کانادا و صاحب مقالات متعدد در نشریات پژوهشی داخل و خارج ، مولف كتاب " تحولات تصویری هنر ایران، بررسی انتقادی" است كه به تازگی منتشر شده است.
علاقه مندان می توانند روز دوشنبه 15 آذر ساعت 17 به نگارخانه لاله واقع در خیابان فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله مراجعه کنند.تلفن:88960492

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی