جستجو:
در:

فراخوان نهمین سالانه‌ی منتخب نسل نو

شنبه 4 دی 1395

عمر نسل نو ، اولین عرصه ی رقابتی سالانه هنرمندان زیر 35 سال ایران از مرز یک دهه گذشته است ، هنرمندانی که در دوره های آغازین این سالانه معرفی شدند امروز از سرآمدان نقاشی معاصر هستند . نسل نو هر چند در قالب یک مسابقه معنا پیدا کرده اما در نظرگاه خود بیشتر به دنبال افق های پیش روی نقاشی معاصر ایران بوده است . دریچه ای گشوده به تجربیات نقاشان جوان که در هر نسل نو شاخص های هر دوره را در یک کلکسیون به مخاطبین فرهنگی پیشنهاد می دهد . این چشم انداز به ما نشان داده که هر چند مناسبات و چارچوب های سنتی نقاشی ، دچار تحولات بنیادی شده اما کماکان خیال مصور شده به عنوان ماهیت وجودی این مدیوم از اعتبار برخوردار ست .


شرایط حضور
*نهمین منتخب نسل نو همچنان به حوزه ی مدیومی نقاشی اصرار دارد، با این حال آثار با گرایش میان رسانه ای نیز در این دوره مورد پذیرش قرار می گیرد. مولفه های ارزش یابی، انتخاب و قضاوت با توجه به استنباط هیئت انتخاب و داوران بستگی دارد و برگزارکنندگان تابع این معیارها هستند.
*موضوع، تکنیک و نحوه ی ارائه، آزاد خواهد بود.
*شرکت کنندگان می بایست در میانگین سنی 20 تا 35 سال قرار داشته باشند.
*اندازه ی آثار در هر ضلع نباید کمتر از 50 و بیشتر از 250سانتی متر باشد.  
*آثار ارسالی نباید در نمایش دیگری ارائه شده باشد.
*حقوق چاپ، تکثیر و نشر تصاویر راه یافته به مرحله ی پایانی نهمین دوره در اختیار دبیرخانه ی نسل نو قرار خواهد داشت.
*اثبات مالکیت و اصالت اثر تحویلی و صحت اطلاعات آن بر عهده ی شرکت کنندگان است و منتخب نسل نو ملاک را صداقت شرکت کنندگان می داند.
*آثار نهایی جهت فروش ارائه خواهد شد؛ قیمت گذاری و نحوه ی ارائه با توافق طرفین انجام می شود.  
 
نحوه‌ی ارائه
*هر هنرمند یک سی دی، شامل تصـویر حداقل 3 و حداکثـر 5 اثر با وضوح 300 Dpi  و با فرمت Jpg  به همراه 2 سری پرینت در اندازه ی A4 به  دبیرخانه نسل نو ارائه خواهد داد. توجه داشته باشید کیفیت پرینت ها و تصاویر سی دی در نحوه ی انتخاب و داوری تاثیرگذار است.
*ضروری ست اطلاعات هنرمند شامل نام و نام خانوادگی | تاریخ تولد | تلفن | ایمیل | نشانی هنرمند و مشخصات هر اثر شامل ابعاد | تکنیک | تاریخ اجرا و عنوان در پشت پرینت ها درج گردد.
* سی دی و پرینت های ارسالی شرکت کنندگان عودت داده نمی شود.
 
نحوه ی قضاوت و داوری
*در مرحله ی نخست، تصاویر و فایل های ارسالی مورد بررسی هیئت انتخاب قرار خواهد گرفت.
*در مرحله ی دوم، اصل آثار مورد سنجش قرار می گیرد و در نهایت یکصد اثر از پنجاه هنرمند به بخش نهایی نمایشگاه راه خواهد یافت.
*هیئت داوران از میان آثار راه یافته به نمایشگاه، 3 اثر برگزیده را انتخاب خواهند کرد.
* اسامی هیئت انتخاب و داوری متعاقبن اعلام خواهد شد. 
 
تقویم نمایشگاه
*تحویل پرینت ها و سی دی آثار به گالری هما 20 و 21 و 22 دی 1395ساعت 11 تا  18|  کریمخان ،  خ سنایی ، کوچه چهار غربی ، پلاک 8
*انتخاب مرحله ی اول 26 دی 1395 در گالری هما انجام می شود.
*انتخاب مرحله ی نهایی 9 و 10 بهمن 1395 در گالری آ برگزار خواهد شد.
نهمین منتخب نسل نو 13 اسفند 1395 در گالری شیرین واقع در کوچه سیزده ، خیابان سنایی ، پلاک 5  و گالری آ به نشانی.خیابان خیابان کریم خان ، خیابان عضدی(آبان جنوبی) ،کوچه اردشیر ارشد ، شماره 7  به نمایش در می آید .


نهمین سالانه ی منتخب نسل نو در گالری شیرین

نهمین سالانه ی منتخب نسل نو در گالری آ

عضویت در خبرنامه‌ی گالری اینفو

برای اطلاع از برنامه‌ی‌ گالری‌ها و نگارخانه‌ها، تقویم گالری اینفو و ... پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

طراحی، توسعه و پشتیبانی